fot. msw.gov.pl

Jarosław Brysiewicz został wiceszefem BBN

Prezydent Andrzej Duda powołał Jarosława Brysiewicza na zastępcę szefa Biura Bezpieczeństwa Narodowego – poinformowało BBN. Nowy wiceszef Biura z wykształcenia jest prawnikiem, w latach 2005-2007 był wiceszefem MSWiA.

Jarosław Brysiewicz pełnił także funkcję doradcy szefa BBN, eksperta w Kancelarii Prezydenta, dyrektora Biura Organizacji Finansów i Kontrolingu w Ministerstwie Sprawiedliwości oraz zastępcy dyrektora generalnego w Ministerstwie Nauki i Szkolnictwa Wyższego – podaje w komunikacie BBN. Obszarem zainteresowań ministra jest zarządzanie w sektorze publicznym.

Nowy wiceszef Biura z wykształcenia jest prawnikiem. Ukończył także studia podyplomowe z zakresu zarządzania w Szkole Głównej Handlowej oraz Wyższej Szkole Przedsiębiorczości i Zarządzania im. L. Koźmińskiego w Warszawie – informuje BBN.

W latach 2005–2007 był wiceministrem spraw wewnętrznych i administracji odpowiedzialnym m.in. za realizację ustawy o modernizacji służb bezpieczeństwa i porządku publicznego – poinformowano.

Szefa BBN Pawła Solocha prezydent Duda powołał w ubiegłym tygodniu.

PAP/RIRM

drukuj