Piątek prawie w całej Polsce pogodny; tylko na zachodzi i południu możliwe deszcze

Jak informuje IMGW, Europa zachodnia, północna i północno-wschodnia będzie pod wpływem wyżów. Pozostały obszar kontynentu znajdzie się w zasięgu niżów z frontami atmosferycznymi.

Polska będzie w słabogradientowym obszarze, lekko obniżonego ciśnienia. Na krańcach wschodnich i południowo-wschodnich zaznaczy się jeszcze wpływ linii zbieżności. Po południu nad województwa zachodnie nasunie się płytka zatoka z frontem chłodnym, związana z niżem z rejonu Morza Północnego. Pozostaniemy w ciepłej, polarnej morskiej masie powietrza.

Ciśnienie w Warszawie w południe wyniesie 1002 hPa i będzie powoli rosło.

W piątek zachmurzenie małe i umiarkowane, na krańcach wschodnich i w części południowo-wschodniej okresami duże i miejscami przelotne opady deszczu, a w Karpatach możliwe burze. Pod wieczór na krańcach zachodnich wzrost zachmurzenia do dużego, aż do wystąpienia przelotnych opadów deszczu i burz. Prognozowana wysokość opadów w czasie burz do 10 mm. Rano lokalnie mgły ograniczające widzialność do 200 m, szybko zanikające. Temperatura maksymalna przeważnie od 23 st. do 25 st., cieplej na zachodzie i lokalnie w centrum: do 26 st., a najchłodniej na krańcach południowo-wschodnich: od 18 st. do 22 st. Wiatr słaby, zmienny. Podczas burz wiatr silniejszy, w porywach do 60 km/h.

W nocy z piątku na sobotę na zachodzie i Pomorzu zachmurzenie umiarkowane i duże oraz miejscami przelotne opady deszczu. Na Przedgórzu Sudeckim możliwe zanikające burze. Na pozostałym obszarze kraju zachmurzenie umiarkowane, tylko początkowo na południowym wschodzie duże i możliwy niewielki deszcz. Na wschodzie i południu silne zamglenia. Temperatura minimalna przeważnie od 11 st. do 14 st., chłodniej na Suwalszczyźnie: 10 st., a cieplej na wschodnim wybrzeżu do 15 st. Wiatr na wschodzie słaby, zmienny, na zachodzie słaby i umiarkowany, północno-zachodni i zachodni. Podczas burz wiatr porywisty.

PAP/RIRM

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl