Będzie coraz zimniej

Jak informuje IMGW, Europa północno-zachodnia i południowo-wschodnia będzie w zasięgu niżów. Nad pozostałą częścią kontynentu dominować będą wyże.

Polska będzie w zasięgu silnego wyżu znad środkowej Rosji, w chłodnym i suchym powietrzu polarno-kontynentalnym.

Ciśnienie w Warszawie w południe wyniesie 1015 hPa i będzie się nieznacznie wahać.

W sobotę na wschodzie oraz na południu zachmurzenie małe i umiarkowane, na pozostałym obszarze zachmurzenie umiarkowane i duże. Wieczorem na krańcach północno-zachodnich słabe opady deszczu. Temperatura maksymalna od 2 st., 4 st. na północnym wschodzie do 5 st. w centrum i do 10 st., 12 st. na południowym zachodzie. Wiatr przeważnie słaby, jedynie na wybrzeżu i Pomorzu umiarkowany, południowo-wschodni i południowy.

W nocy z soboty na niedzielę na przeważającym obszarze zachmurzenie małe i umiarkowane, na północnym zachodzie oraz na zachodzie kraju zachmurzenie umiarkowane i duże. Na zachodnim wybrzeżu okresami słabe opady deszczu. Na południu lokalnie mgły ograniczające widzialność do 100 m. Temperatura minimalna od -6 st., -3 st. na wschodzie, do 0 st. w centrum i do 5 st., 6 st. na zachodzie. Wiatr słaby, nad morzem słaby i umiarkowany, z kierunków południowych.

W niedzielę zachmurzenie małe i umiarkowane, tylko miejscami na Pomorzu oraz na wybrzeżu zachmurzenie umiarkowane i duże. Temperatura maksymalna od 5 st. na północnym wschodzie do 10 st. w centrum i do 12 st., 13 st. na zachodzie oraz miejscami na wybrzeżu. Wiatr słaby i umiarkowany, z kierunków południowych.

W Warszawie zachmurzenie umiarkowane, możliwe małe. Temperatura maksymalna 5 st. Wiatr umiarkowany, południowo-wschodni. W nocy zachmurzenie umiarkowane i małe. Temperatura minimalna 0 st., przy gruncie około -1 st. Wiatr słaby, południowo-wschodni. W niedzielę zachmurzenie małe. Temperatura maksymalna 9 st. Wiatr słaby, z południa.

PAP

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl