Antoni Macierewicz wiceprezesem PiS

Antoni Macierewicz został nowym wiceprezesem PiS – zdecydowała w sobotę Rada Polityczna tej partii. Wiceprezesami zostali ponadto politycy pełniący dotychczas tę funkcję: Mariusz Kamiński, Beata Szydło i Adam Lipiński.

Macierewicz, Kamiński, Szydło i Lipiński zostali wybrani na trzyletnią kadencję. Rada Polityczna wybierała także członków Komitetu Politycznego. Jego skład  został poszerzony o trzech parlamentarzystów: Marcina Mastalerka, Stanisława Ożoga i Elżbieta Rafalska.

Szefem Komitetu Wykonawczego PiS pozostał Joachim Brudziński.

Wcześniej głos zabrał prezes partii Jarosław Kaczyński, który powiedział że zadaniem PiS jest odwrócenie fatalnego trendu obecnego rządu. dodał, że Tusk jest ojcem “wielkiej biedy” Polaków.

W swoim wystąpieniu otwierającym posiedzenie Rady Politycznej prezes PiS przekonywał, że w obliczu “wielu wydarzeń, afer, zmian w rządzie, całej masy plotek, zapowiedzi, że coś się jeszcze stanie”, “szczególnie istotne jest to, by potrafić odróżniać sprawy najważniejsze od tych innych”.

Zapowiadając drugą turę kongresu, podczas której zostanie uchwalony program, prezes PiS wskazał na podstawę tego programu. Zwrócił uwagę m.in. na problem demografii.

– Co to znaczy w praktyce odpowiedzieć na to wielkie wyzwanie z zapaścią demograficzną? To oznacza po pierwsze: podjąć odważnie politykę prorodzinną, tzn. zrealizować plan, w ramach którego państwo przejmuje znaczną część odpowiedzialności za utrzymanie najmłodszych. Żeby przychodziły na świat dzieci, musimy mieć także mieszkania. Musimy odważnie podjąć program budowy mieszkań dla zwykłych obywateli, o średnich i mniejszych dochodach. To jest ten warunek drugi. Warunek trzeci to miejsca pracy. To jest najpierw ograniczenie, a później likwidacja bezrobocia. Bez pracy nie ma rodziny. Bez rodziny nie ma dzieci – powiedział Jarosław Kaczyński.

Według prezesa PiS Jarosława Kaczyńskiego, elementami nowego programu partii powinny być propozycje dotyczące: inwestycji; rozwoju małych i średnich przedsiębiorstw; zwiększenia liczby miejsc pracy; uwzględnienia potrzeb budownictwa mieszkaniowego.

Kaczyński zaznaczył, że “bez państwa wolnego od korupcji nikt nie jest w stanie tego programu przeprowadzić”. “Trzeba Polskę zasadniczo zmienić, trzeba Polskę uczynić krajem sprawiedliwym, bo dzisiaj jest krajem głęboko niesprawiedliwym.” – mówił.

RIRM/PAP

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl