fot. PAP/Jakub Kamiński

J. Kaczyński: wkrótce zapadną decyzje ws. „jedynek” na listach PiS w wyborach do PE

Niebawem zapadną decyzje w sprawie pierwszych miejsc na listach Prawa i Sprawiedliwości w wyborach do Parlamentu Europejskiego – zapowiedział prezes PiS Jarosław Kaczyński.

26 maja odbędą się wybory do Parlamentu Europejskiego. Polacy wybiorą w nich 52 eurodeputowanych. Zgodnie z zapowiedzią Jarosława Kaczyńskiego, już niebawem mają być znane jedynki na listach PiS.

Za kilka dni zapadną decyzje, przynajmniej jeśli chodzi o pierwsze miejsca na listach wyborczych. (…) – poinformował Jarosław Kaczyński.

Prawo i Sprawiedliwość ujawni także szczegóły programu wyborczego.

– Proszę o chwilę cierpliwości, już nie taką długą. (…) Na pewno nie obiecamy 200 mld zł, bo nie jesteśmy ludźmi nieodpowiedzialnymi. To, co obiecamy, to wykonamy. To, co jest w dzisiejszej sytuacji budżetowej wykonalne dla społeczeństwa, z całą pewnością zrobimy. (…) Zrobimy z całą pewnością w sposób przemyślany i nie na takiej zasadzie, jak robią to inne partie, które swoimi obietnicami robią z polityki kabaret. (…) – dodał prezes PiS.

Według wcześniejszych zapowiedzi premiera Mateusza Morawieckiego, postulaty nowego programu wyborczego będą koncentrować się wokół trzech punktów: Europy, wyższych płac i modernizacji Polski.

TV Trwam News/RIRM

drukuj