fot. PAP/EPA

PE: Premier Włoch przedstawił swoją wizję Unii Europejskiej

Premier Włoch Giuseppe Conte przedstawił w Parlamencie Europejskim swoją wizję przyszłości Unii Europejskiej. Apelował, by unijni liderzy wsłuchali się w głos obywateli.

Wczorajsze wystąpienie premiera Włoch to kontynuacja debat z udziałem liderów państw Wspólnoty. Na forum Parlamentu Europejskiego Giuseppe Conte wskazał, że Europa stoi obecnie na „rozdrożu”, a ludzie oczekują, żeby decydenci wsłuchali się w ich głos.

– Wyzwania, przed którymi stoimy, są nowe i złożone. Wymagają wizji i odrobiny kreatywności, a przede wszystkim świadomości naszej misji na świecie. Najważniejsze pytanie, na które wszyscy musimy odpowiedzieć, to znaczenie, czego chcemy od Europy – mówił premier Włoch.

Premier włoskiego rządu wezwał kraje Unii Europejskiej do większej solidarności. Jak mówił, istnieje potrzeba położenia kresu długotrwałym sporom dotyczącym rozwiązania problemów migrantów przybywających do Europy drogą morską przez Morze Śródziemne.

– Migracja oraz zarządzanie gospodarcze i finansowe to dwa wyzwania pokazujące, że trzeba przywrócić zaufanie i solidarność w Europie. Nie możemy już tego odkładać. Musi nastąpić zasadnicza zmiana poglądów, a zasady te nie powinny paść ofiarą podziałów między państwami członkowskimi – powiedział Giuseppe Conte.

W ocenie premiera Włoch Parlament Europejski powinien mieć więcej uprawnień, w tym prawo inicjatywy ustawodawczej, aby przywrócić wiarygodność Europy w oczach jej obywateli.

TV Trwam News/RIRM

drukuj
Tagi: , , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl