Rząd marginalizuje to co wiejskie

Rząd nie może marginalizować polskiego rolnictwa, trzeba dołożyć wszelkich starań by tak ważna gałąź gospodarki mogła się rozwijać. Polskie rolnictwo nie ma się czego wstydzić na arenie międzynarodowej – akcentował poseł Jan Krzysztof Ardanowski.

Były minister rolnictwa stwierdził, że rząd Donalda Tuska nie upomina się o budżet UE dla polskiego rolnictwa, dlatego kraje Unii nie patrzą na polski rynek rolny jak na poważnego partnera.

Polski rząd słowami premiera Donalda Tuska idzie na całkowitą kapitulację, jeżeli chodzi o walkę o sprawy budżetu na rolnictwo. Premier powiedział, że będzie usatysfakcjonowany jeżeli uzyska 100 miliardów zł na najbliższe 7 lat. Kiedy w dotychczasowej perspektywie tej która się kończy, byliśmy traktowani nierównoprawnie, było to około 140 miliardów zł. A więc premier z góry zakłada, że będzie  to wygłaszane jako wielki sukces jeżeli uda mu się uzyskać te kilkadziesiąt miliardów mniej niż było wcześniej, niż to co proponowała do tej pory Komisja Europejska. Ja takiego zachowania nie rozumiem – powiedział pos. Jan Krzysztof Ardanowski.

Wczoraj odbyła się kolejna debata w ramach programu „Alternatywa”. Tym razem tematem dyskusji była  nowoczesna polska wieś.

Eksperci ds. rolnictwa oraz posłowie PiS opracowali program rozwiązań i działań mających na celu rozwój i zwiększenie konkurencyjności polskiego rolnictwa.

 – Niedawno pani minister Bieńkowska powiedziała, że polityka rolna, jej element oparty na płatnościach bezpośrednich jest trwonieniem pieniędzy i trzeba zabiegać o co innego. To jak my mamy zapewnić konkurencyjność rolnictwa? Jest zbiór wielu spraw, którymi chcemy podzielić się z ekspertami, ze światem rolniczym. Mamy kompletny program oparty o zrównoważony rozwój, o prawo do mieszkania na obszarach wiejskich. Jest to program bardzo nowoczesny, wpisujący się również w nowe trendy Europy, świata. My się tego programu nie wstydzimy. Będziemy go kiedyś realizować – dodał pos. Jan Krzysztof Ardanowski.

 

Wypowiedź pos. Jana Krzysztofa Ardanowskiego


Pobierz Pobierz

 

RIRM

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl