Gościnny wykład prof. Delgado w WSKSiM

Dziś studenci Wyższej Szkoły Kultury Społecznej i Medialnej w Toruniu wysłuchają gościnnego wykładu prof. Ruth Gutierrez Delgado, wykładowcy na wydziale komunikacji Uniwersytetu w Nawarze.

Spotkanie to odbędzie się w ramach współpracy WSKSiM z Uniwersytetem w Nawarze (Hiszpania).

Prof. Delgado specjalizuje się w epistemologii komunikacji oraz reprezentowaniu wartości w mediach. Ponadto profesor współpracuje jako krytyk filmowy.

W swoim  wykładzie prof. poruszy zagadnienia  dotyczące hiszpańskiej kultury z perspektywy komunikacji i mediów, które występują w Hiszpanii – mówi dr  Dorota Żuchowska, dziekan WSKSiM.

– Pierwszy wykład prof. Ruth Gutierrez Delgado będzie dotyczył kultury hiszpańskiej. Zobaczymy jak to jest przedstawiane z perspektywy komunikacji i mediów, które występują w Hiszpanii – powiedziała Dorota Żuchowska.

Dziekan podkreśliła również, że studenci mają możliwość wyjazdu do uczelni, z którymi WSKSiM ma podpisane umowy o współpracę. W tej chwili są to trzy uczelnie: dwie hiszpańskie i jedna uczelnia na Słowacji.

– To jest propozycja dotycząca spędzenia jednego semestru za granicą. Mamy osoby, które będą wyjeżdżać w semestrze letnim właśnie do Hiszpanii. Nasi studenci korzystają również z możliwości wyjazdu na praktyki do różnych instytucji. Spora grupa studentów, w te wakacje uczestniczyła  np. w nagraniu filmu w Czechach – powiedziała Dorota Żuchowska.

RIRM

drukuj