Msza św. dziękczynna za kanonizację Jana Pawła II

O godzinie 10.00 na placu św. Piotra w Watykanie rozpocznie się Msza święta dziękczynna za kanonizację Jana Pawła II. Transmisję przeprowadzi Radio Maryja.

Eucharystii przewodniczył będzieks. kard. Angelo Comastri, archiprezbiter bazyliki Watykańskiej.

– Wielu pielgrzymów z Polski zapewniało, że zbierze się na Mszy świętej dziękczynnej, podobnie, jak czynili to trzy lata temu podczas beatyfikacji Jana Pawła II. Wtedy również na drugi dzień była odprawiana taka Msza św. Należy dodać, że nasi rodacy byli bardzo radośni, naprawdę szczęśliwi z tego faktu, że mamy w niebie tak wielkiego rodaka – tego, który wstawia się za nami. Dziś jest też taki czas, że oprócz Mszy św. dziękczynnej za kanonizację, wielu wiernych będzie odwiedzać miejsce relikwii św. Jana Pawła II – relacjonuje o. Marcin Krupa CSsR.

Ks. Sławomir Oder, postulator procesu beatyfikacyjnego i kanonizacyjnego Papieża Polaka, podkreśla, że na kształtowanie osobowości i duchowości Świętego Jana Pawła II miał wpływ przede wszystkim jego ojciec, a także Jan Tyranowski.

– Sam Jan Paweł II mówił o tym, że pierwszym wychowawcą i formatorem jego duchowości był ojciec; potem z całą pewnością spotkanie z Janem Tyranowskim. Miał on duży wpływ na kształtowanie jego osobowości i duchowości, zwłaszcza w aspekcie duchowości karmelitańskiej, do której czuł się powołany – mówił ks. Sławomir Oder.

Dziś także w rzymskiej Bazylice Santa Marria Maggiore odbędzie się koncert przygotowany przez Wspólnotę Polską. Początek o godz. 20.00.

RIRM

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl