fot. twitter.com/EpiskopatNews

W Stawiszy w diecezji tarnowskiej odbędzie się dziękczynienie za dar życia i pontyfikatu św. Jana Pawła II

W niedzielę, 9 sierpnia, o godz. 11.00. w kościele p.w. Przemienienia Pańskiego w Stawiszy (diecezja tarnowska) celebrowana będzie zewnętrzna uroczystość patronalna kościoła, który należy do parafii p.w. św. Andrzeja Boboli w Śnietnicy, jako dziękczynienie za dar życia i pontyfikatu św. Jana Pawła II.

Mszy św. przewodniczyć będzie ks. kard. Stanisław Dziwisz, który wygłosi także homilię oraz poświęci nowy pomnik i kaplicę dolnego kościoła na cześć Papieża Polaka.

W uroczystościach wezmą udział m.in.: ks. bp Wiesław Lechowicz – reprezentant Episkopatu Polski ds. Polonii; ks. bp Artur Miziński – sekretarz generalny Episkopatu Polski; ks. dr hab. prof. Mirosław Kalinowski – nowy rektor Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego.

Na uroczystościach – w imieniu prezydenta RP Andrzeja Dudy – pojawi się najprawdopodobniej minister Adam Kwiatkowski oraz prezydencki kapelan ks. Zbigniew Kras.

Wielki wkład w powstanie pomnika i kaplicy na cześć Jana Pawła II mają przyjaciele parafii z USA, którzy w znacznej mierze zasponsorowali ich budowę. Pochodzący ze Stawiszy ks. kanonik Mirosław Król pełni funkcję kanclerza ośrodka polonijnego w Orchard Lake i to właśnie on zachęcił do wsparcia tego dzieła parafian ze Stanów Zjednoczonych.

Głównym sponsorem jest ks. kanonik Robert Lynam – proboszcz parafii św. Augustyna w Kendall Park w stanie New Jersey – który ufundował pomnik Papieża Polaka. Innymi znaczącymi sponsorami są: Marcin i Lidia Pilch (z New Jersey), Wojciech i Lidia Kozłowscy (także z New Jersey) oraz państwo Covert i Harrington (z Michigan).

Do wsparcia dzieła włączyli się także mieszkańcy wsi Stawisza i parafianie ze Śnietnicy, a także proboszcz parafii ks. Józef Rosiek oraz ks. kanonik Mirosław Król.

radiomaryja.pl

drukuj