fot. twitter.com/EpiskopatNews

Powiat Białostocki broni św. Jana Pawła II przed fałszywymi oskarżeniami

Radni powiatu białostockiego przyjęli uchwałę w obronie św. Jana Pawła II. Podkreślają zasługi polskiego Papieża. Wskazują, że ataki wymierzone w Ojca Świętego są motywowane ideologicznie.

Na przyjęcie specjalnej uchwały w obronie św. Jana Pawła II naciskali sami mieszkańcy regionu – tłumaczył wicestarosta białostocki, Roman Czepe.

– Podjęliśmy stanowisko w obronie Jana Pawła II, w obronie jego dobrego imienia, dlatego że to dobre imię jest szargane – powiedział Roman Czepe.

Szargane, jak tłumaczą pomysłodawcy uchwały, głównie przez środowiska skrajnej lewicy. Białostoccy radni uznali ataki na Jana Pawła II za działania motywowane ideologicznie.

– Naszą rolą w związku z licznymi atakami, szarganiem jego imienia, jest przypomnieć jak wielkim był człowiekiem, jakie miał zasługi dla świata, zwłaszcza dla Polski – podkreślił Roman Czepe.

W uchwale, która została przyjęta, czytamy o zasługach polskiego Papieża, zwłaszcza dla Polski i Europy Wschodniej. Radni wyrazili przekonanie, że św. Jan Paweł II był pielgrzymem pokoju i pojednania. Głosem ludzi słabych i potrzebujących, spychanych na margines, pozbawionych praw i wolności. Wykazywał też jednoznaczną postawę wobec pedofilii.

– Jeżeli Papież mówił: „Europo, Europo, co chrześcijańskie masz korzenie”. Te korzenie zanikają, obumierają. Dlatego my, jako przedstawiciele narodu, powiatu białostockiego, musieliśmy po prostu pewne rzeczy przypomnieć o wartościach, które rozsiewał w swoich homiliach Ojciec Święty – zaznaczył Jan Gradkowski, radny powiatu białostockiego.

Za przyjęciem stanowiska opowiedziało się 18 radnych, 9 nie wzięło udziału w głosowaniu.

TV Trwam News

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl