Konferencja „Tak dla życia – w obronie kobiet”

Z okazji przypadającego w poniedziałek Narodowego Dnia Życia w Sejmie odbyła się konferencja pod hasłem: „Tak dla życia – w obronie kobiet”. W wydarzeniu wzięli udział przedstawiciele organizacji pro-life, eksperci oraz parlamentarzyści.

Doktor nauk medycznych Ewa Ślizień-Kuczapska poruszyła temat wpływu tak zwanej aborcji na zdrowie prokreacyjne kobiet. Ginekolog przytoczyła trzy rodzaje powikłań, które w tym kontekście wymienia najnowsza literatura medyczna.

Możliwość raka piersi. Utrata ochronnej roli ciąży wobec ryzyka onkologicznego. Pamiętajmy, że rak piersi, obok raka płuc, jest jednym z głównych zabójców kobiet. Ponadto zwiększenie ryzyka chorób sercowo-naczyniowych w przyszłości oraz zwiększenie ryzyka cukrzycy ciążowej – mówiła dr n. med. Ewa Ślizień-Kuczapska.

Psychiatra, prof. Paweł Mierzejewski, przedstawił natomiast wpływ tzw. aborcji na zdrowie psychiczne. Jak zauważył, nie ma ani jednego badania, z którego wynikałoby, że ten proceder ma jakiekolwiek pozytywne skutki dla psychiki.

– Badania pokazują, że tzw. aborcja pogarsza stan zdrowia psychicznego. Ile badań wskazuje, iż tzw. aborcja poprawia stan zdrowia psychicznego? Zero, nie ma takich badań. Są badania, które pokazują, że tzw. aborcja nie pogarsza stanu zdrowia psychicznego, zapominając, iż są badania, które pokazują, że pogarsza. Nie ma badań, że tzw. aborcja poprawia stan zdrowia psychicznego. Nie ma żadnego psychicznego i naukowego uzasadnienia do wydawania zaświadczeń przez lekarzy psychiatrów o wskazaniach o tzw. aborcji z powodu ciąży – zauważył prof. Paweł Mierzejewski.

Organizatorem konferencji w Sejmie był Parlamentarny Zespół na rzecz Życia i Rodziny oraz Koalicja dla Życia i Rodziny.

RIRM

drukuj