fot. https://pixabay.com/pl/photos/strony-dziecko-narodziny-ci%C4%85%C5%BCa-2386489/

Brazylia: zabito 7-miesięczne dziecko w łonie matki. Parlamentarzyści domagają się ukarania osób, które przyczyniły się do morderstwa

W Brazylii przeprowadzono tzw. aborcję na 7-miesięcznym dziecku u nieletniej matki. Ze względu na wiek nienarodzonego maleństwa szpital nie chciał zabić dziecka bez nakazu sądowego. Ostatecznie nakaz został wydany, a sprawa w sądzie została utajniona. Kilku parlamentarzystów żąda wyjaśnień i ukarania osób odpowiedzialnych za tę zbrodnię.

Media podają, że 11-latka zaszła w ciążę ze swoim 13-letnim chłopakiem. Szpital nie chciał przeprowadzić tzw. aborcji na 7-miesięcznym dziecku bez nakazu sądu. Jedna z sędziów przekonywała matkę dziewczyny, by skierowała córkę do centrum pomocy do czasu rozwiązania, a następnie dziecko oddała do adopcji. Ostatecznie jednak sąd wydał nakaz z adnotacją przeprowadzenia tzw. aborcji w ciągu 24 godzin.

Zabicie 29-tygodniowego dziecka w łonie matki wywołało poruszenie zarówno w środowiskach pro-life, jak i wśród polityków.

„Dziecko w SIÓDMYM MIESIĄCU życia płodowego nie podlega dyskusji jak zostało poczęte, czy ma to oparcie w prawie czy nie. Niedopuszczalne jest mówienie o odebraniu życia tej bezbronnej istocie!” – wskazał Jair Bolsonaro, prezydent Brazylii.

Kilku parlamentarzystów domaga się wyjaśnienia sprawy i ukarania osób odpowiedzialnych za zezwolenie na tzw. aborcję u nieletniej dziewczyny. Złożona została skarga do Ministerstwa Spraw Publicznych Brazylii.

„Chcemy, aby każdy, kto popełnił przestępstwo, został pociągnięty do odpowiedzialności – oznajmiła Christina Tonietto, polityk, która alarmowała o sytuacji nieletniej.

Do sprawy odniósł się również przewodniczący Komisji ds. Życia i Rodziny Konferencji Episkopatu Brazylii, ks. abp Ricardo Hoepers.

„Jesteśmy głęboko poruszeni sytuacją tej dziewczyny, która w młodym wieku przechodzi przez wszystkie traumy i presje, oraz wszystkich dziewcząt, które z powodu wczesnego życia seksualnego lub z powodu gwałtu tracą dzieciństwo” – zaznaczył duchowny.

marsz.info

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl