fot. PAP/EPA

Niemcy: 110 osób zakażonych koronawirusem zmarło w ciągu ostatniej doby

110 osób zakażonych koronawirusem zmarło w Niemczech w ciągu ostatniej doby – poinformował Instytut im. Roberta Kocha (RKI) w Berlinie. Łączna liczba ofiar śmiertelnych epidemii Covid-19 wzrosła w RFN do 4404.

Liczba dobowo odnotowanych zgonów zmniejszyła się o 74 w porównaniu z niedzielą. Liczba ta maleje w Niemczech czwarty dzień z rzędu.

W ciągu ostatnich 24 godzin obecność koronawirusa potwierdzono u 1775 osób. To o 683 dobowo zidentyfikowanych przypadków mniej niż w dniu poprzednim. Łączna liczba odnotowanych przypadków zakażenia SARS-CoV-2 w Niemczech od początku epidemii wynosi 141 672.

Ok. 3500 zainfekowanych osób zostało uznanych za wyleczonych w ciągu ostatniej doby – poinformował RKI. Ogółem wyzdrowiało ok. 91,5 tys. zakażonych. To 64 proc. wszystkich zakażonych SARS-CoV-2 w Niemczech.

Najwięcej zakażeń koronawirusem wykryto w Bawarii – 37 849, czyli 26 proc. wszystkich infekcji w RFN.

PAP

drukuj
Tagi: , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl