Pismo poseł A. Sobeckiej do Prokuratora Okręgowego w Toruniu w związku z usiłowaniem podpalenia kukły ze zdjęciem o. Tadeusza Rydzyka CSsR

Poseł Anna Sobecka skierowała pismo do Prokuratora Okręgowego w Toruniu w związku z brakiem skierowania do prokuratury sprawy człowieka, który w dniu 28 maja 2017 w Toruniu, pod siedzibą Radia Maryja, próbował dokonać spalenia kukły ze zdjęciem o. Tadeusza Rydzyka CSsR, Dyrektora Radia Maryja.

Poseł w swoim piśmie zwróciła uwagę, że mimo widocznych motywów działania sprawcy wynikających z nienawiści na tle rasowym, sprawa nie została skierowana do prokuratury, zaś sprawca otrzymał zarzut „nieostrożnego obchodzenia się z materiałem łatwo zapalnym”.

Publikujemy całość pisma poseł Anny Sobeckiej [tutaj]

RIRM

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl