Oddajmy hołd bohaterom – Apel poseł Anny Sobeckiej

 

                                                           Toruń, 28 lutego 2013 r.

POSEŁ NA SEJM RP

ANNA ELŻBIETA SOBECKA

Wolności nie można posiadać, trzeba ją stale zdobywać.

bł. Jan Paweł II.

 

Oddajmy hołd bohaterom

1 marca to szczególny dzień, w którym przywracamy pamięć o Żołnierzach Wyklętych walczących po 1944 roku z reżimem komunistycznym. Po kilkudziesięciu latach zapomnienia ich bohaterska i niezłomna postawa zaczyna być na nowo uświadamiana współczesnym Polakom. Głównym celem tego państwowego święta jest ukazywanie roli, jaką ci bohaterscy żołnierze odegrali w naszej powojennej historii. To oni po zakończeniu II wojny światowej nie złożyli broni, ale podjęli opór przeciwko komunistycznemu reżimowi. Walczyli na przekór ówczesnym układom mocarstw politycznych o niepodległe państwo i prawo do normalnego życia mając nadzieje, że sprawiedliwość zwycięży. Wobec tych wybitnych oficerów Wojska Polskiego władze komunistyczne dopuściły się największych zbrodni. Ale oni się nie bali i walczyli do samego końca, tak jak Danuta Siedzikówna ps. „Inka”, która przed śmiercią zdążyła jeszcze wykrzyczeć „Niech żyje Polska”.

Do dziś okoliczności śmierci wielu polskich żołnierzy są niewyjaśnione. Wciąż także nie wiemy gdzie są ich groby, bo chowani byli po kryjomu, z obawy o to, by te miejsca nie stały się symbolami kultu. Mimo to, byli sumieniem Polski, a dla następnych pokoleń wysoko wyznaczyli miarę wierności Ojczyźnie.  Dlatego tak ważna jest pamięć o nich. Nie tylko tego jednego dnia, w którym szczególnie ich czcimy, ale przez cały czas. Dlatego apeluję do mediów i elit politycznych, by najbliższy miesiąc był czasem wspólnej pracy na rzecz przywracania pamięci o Żołnierzach Wyklętych. Niech poprzez organizowane debaty, poświęcone im programy publicystyczne i historyczne zostanie podjęta praca w wdzięczności za świadectwo ich męstwa i niezłomnej postawy patriotycznej, dzięki którym możemy dziś żyć w wolnej Polsce. To nie tylko nasz obywatelski obowiązek, ale przede wszystkim podziękowanie tym, którzy ponieśli najwyższą cenę za naszą Ojczyznę.

Z poważaniem

Anna Sobecka

Poseł na Sejm RP

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl