PAP/Tytus Żmijewski

Pismo poseł Anny Sobeckiej do Prokuratora Okręgowego w Toruniu dot. manifestacji „Na drugi koniec tęczy z Ojcem Tadeuszem. Chryja 2”

3 maja pod Radiem Maryja odbyła się lewacka manifestacja „Na drugi koniec tęczy z Ojcem Tadeuszem. Chryja 2”. Wydarzenie od samego początku budziło skrajne emocje i zamieszanie. Początkowo wydarzenie zostało zakazane przez wojewodę kujawsko-pomorskiego, jednakże sąd uchylił tę decyzję.

Poseł Anna Sobecka zwróciła się bezpośrednio do Prokuratora Okręgowego w Toruniu, odnosząc się do lewackiej manifestacji pod nazwą „Na drugi koniec tęczy z Ojcem Tadeuszem. Chryja 2”, która odbyła się pod Radiem Maryja. W piśmie poseł wyliczyła przewinienia, jakich dopuścili się manifestujący, które wykazała artykułami z kodeksu karnego. Szczególnie uderzające w chrześcijan było profanowanie wizerunku Matki Bożej.

– Wielokrotnie obrażano uczucia religijne poprzez profanowanie wizerunku Matki Boskiej, którą przedstawiono jako waginę, a także poprzez niszczenie, dziurawienie, biczowanie i kopanie oraz rozrywanie kukły symbolizującej kapłana katolickiego, tj. 196 kk – napisała poseł Anna Sobecka.

Takie zachowanie obraża chrześcijan i nie ma nic wspólnego z merytoryczną dyskusją.

– To pokazuje, że celem organizatorów i uczestników tego zgromadzenia nie jest merytoryczna dyskusja, ale obraza ludzi o innych poglądach z uwagi na wyznawane przez nich wartości i przynależność do społeczności katolickiej – podkreśliła poseł Anna Sobecka.

 

Zawiadomienie do prokuratury ws. Chryi 2

RIRM

drukuj