fot. Mateusz Marek/Nasz Dziennik

Poseł Sobecka apeluje do TVP o obiektywizm i zaprzestanie propagandy

W liście skierowanym do prezesa TVP Janusza Daszczyńskiego, poseł PiS-u Anna Sobecka zaapelowała o to, aby Telewizja Publiczna prezentowała rzetelne materiały i przestała być tubą propagandową Platformy Obywatelskiej.

Poseł Anna Sobecka odwołuje się w liście do wieczornego wydania Wiadomości w TVP z 30 sierpnia br., w którym nie wspomniano nic na temat ogromnej manifestacji pod hasłem: „Stop deprawacji w edukacji”, która przeszła ulicami Warszawy. W serwisie, jak podkreśliła poseł, nie zabrakło natomiast miejsca na propagandowe materiały uderzające w obecnie urzędującego prezydenta Andrzeja Dudę.

„Jako Poseł na Sejm RP, publicznie opowiadając się po stronie życia i rodziny, jestem oburzona, że tak ważna inicjatywa społeczna nie znalazła najmniejszego odzwierciedlenia w informacjach Telewizji Publicznej. Było to ogromnie ważne wydarzenie, które pokazywało obywatelski sprzeciw wobec szkodliwych działań Ministerstwa Edukacji Narodowej. Pominięcie tej informacji odbieram jako sprzyjanie obecnej partii rządzącej” – zaznaczyła w liście poseł Sobecka.

Całość listu Anny Sobeckiej poniżej.

Protest-1

Kliknij, aby powiększyć

RIRM

drukuj