fot. Jan Bodakowski

Poseł Sobecka składa zawiadomienie ws. bluźnierczej wystawy w CSW

Poseł Anna Sobecka wysłała zawiadomienie do Prokuratury Okręgowej w Warszawie w związku z kontrowersyjną wystawą w Centrum Sztuki Współczesnej w stolicy.

Polityk pisze o uzasadnionym podejrzeniu możliwości popełnienia przestępstwa, polegającego na obrażaniu uczuć religijnych. Sprawa dotyczy skandalicznego filmu, na którym nagi mężczyzna profanuje figurę Jezusa przybitego do krzyża, ocierając się o nią genitaliami. Sytuacja jest tym bardziej bulwersująca, że Centrum Sztuki Współczesnej jest finansowane z pieniędzy podatników.

W piśmie do prokuratury poseł Anna Sobecka pisze, że „Znieważenie krzyża to znieważenie samego Boga i męki Chrystusa”. Tymczasem „Krzyż to symbol naszego dziedzictwa chrześcijańskiego i dlatego domagamy się jego poszanowania” – mówiła poseł Anna Sobecka.

– Należy położyć kres targaniu i bezczeszczeniu naszych świętości i naszego Boga. Krzyż nie jest tylko samą świętością i symbolem znaku naszej wiary, jest to symbol naszego dziedzictwa chrześcijańskiego. Domagamy się Jego poszanowania. W związku z tym złożyłam zawiadomienie o uzasadnionym podejrzeniu możliwości popełnienia przestępstwa. Na podstawie artykułu 304 par. 1 i 2 kpk zawiadamiam o popełnieniu na moją szkodę przestępstwa określonego w art. 196 Kodeksu Karnego polegającego na obrażaniu moich uczuć religijnych – podkreśla poseł Anna Sobecka.

Zawiadomienie o uzasadnionym podejrzeniu możliwości popełnienia przestępstwa [Zobacz]

 

RIRM

drukuj