Będzie kolejny marsz poparcia dla TV Trwam

W przyszłą niedzielę 10 listopada ulicami Poniatowej przejdzie marsz „Obudź się Polsko” w obronie Katolików, Kościoła i TV Trwam. Spotkanie rozpocznie się Mszą św. w Kościele Ducha Św. w Poniatowej o godzinie 13.30.

Eucharystii przewodniczyć będzie ks. infułat Jan Pęzioł, egzorcysta
i wieloletni kustosz Sanktuarium w Wąwolnicy. Po Mszy św. ulicami miasta przejdzie marsz.

Jest to wyraz poparcia i sprzeciwu wobec nieuzasadnionej dyskryminacji TV Trwam – mówi poseł Małgorzata Sadurska.

Będziemy domagać się, aby TV Trwam w końcu znalazła się na multipleksie. Będziemy domagać się zmiany decyzji Urzędu Komunikacji Elektronicznej, która blokuje wejście TV Trwam na MUX-1. Będziemy się głośno pytać: dlaczego skoro jest przyznana koncesja dla TV Trwam; TVP ciągle nie chce zwolnic tego miejsca. Będziemy również idąc w tym marszu apelować o poszanowanie wolności słowa, o poszanowanie wartości chrześcijańskich. Będziemy domagać się, aby katolicy w Polsce byli traktowani na równych prawach – zaznacza poseł Małgorzata Sadurska.

O. Tadeusz Rydzyk CSsR, Dyrektor Radia Maryja dziękuje wszystkim zaangażowanym w walkę o miejsce dla TV Trwam na MUX-1, zwraca również uwagę, że katolicka stacja pomimo iż zaczęła płacić nie może jeszcze nadawać; jej miejsce nadal zajmuje TVP.

Według ustawy, TVP powinna zejść z MUX-1, z tego na którym otrzymaliśmy miejsce, gdy będzie miała pokrycie 95 proc. na multipleksie, na całą Polskę, a ma ona już ponad 99 proc. i nadal na nim jest. My tymczasem płacimy już za to miejsce i to są przecież wasze pieniądze. Gdybyśmy nie zapłacili tych pieniędzy, odebraliby nam koncesję. Pytanie: gdzie tu jest sprawiedliwość? Jak to nazwać? Kto to robi? (…) Na razie te miejsca otrzymuje tylko strona lewicowo-liberalna, tych miejsc może by nawet 96, a my katolicy nie mamy dotąd nawet jednego miejsca. Czy to jest demokracja? – pyta o. Tadeusz Rydzyk CSsR.

Do tej pory w Polsce i po za jej granicami przeszło ponad 180 manifestacji w obronie Telewizji Trwam. Nadal trwa również akcja zbierania podpisów pod protestem do KRRiT.

RIRM

drukuj