Będzie zawiadomienie do prokuratury ws. stanu rezydencji w Klarysewie

Kancelaria Prezydenta RP złoży zawiadomienie do prokuratury w sprawie  stanu prezydenckiej rezydencji w Klarysewie – poinformował prezydencki minister Andrzej Dera.

Dziś opublikowano raport otwarcia [czytaj więcej] opisujący działania kierownictwa urzędu za prezydentury Bronisława Komorowskiego.

Z raportu wynika m.in., że w tym roku przeprowadzono likwidację i utylizację składników majątku w poszczególnych obiektach KPRP. Łączna ich wartość ewidencyjna to  ponad 1,3 mln zł.

Dokument wskazuje też na możliwość przywłaszczenia mienia, a także na wydatki na zakup upominków. Kancelaria byłego prezydenta Bronisława Komorowskiego wydała  na ten cel od 1 stycznia do 6 sierpnia bieżącego roku blisko 1,5 mln zł.

To co się rzuca w oczy, to brak szacunku dla publicznych pieniędzy – wskazuje minister Andrzej Dera, sekretarz stanu w Kancelarii Prezydenta.

– Zlikwidowano dokładnie 1246 składników majątkowych należących do Kancelarii, za kwotę prawie 1 mln 350 tys. zł w ciągu tylko tego roku. A na przestrzeni ostatnich siedmiu lat w Kancelarii zlikwidowano 150 składników majątkowych za kwotę 61 tys. zł. Jak należy nazwać coś takiego? Kolejna rzecz, moim zdaniem, o poważnych konsekwencjach, to zagubienie zestawów mobilnego niejawnego systemu łączności rządowej – szyfrowych telefonów, które zginęły, łącznie z tokenem do szyfrowania. To się okazało dopiero przy przekazywaniu. Sami pracownicy Bronisława Komorowskiego stwierdzili, że zaginęły i nie wiadomo kiedy – mówi minister Andrzej Dera.

Raport otwarcia jest dostępny na stronie prezydent.pl. Można go pobrać i zapoznać się z dokładnym stanem kancelarii RP, którą zastała ekipa prezydenta Andrzeja Dudy. Dokument zawiera też wnioski i rekomendacje dotyczące działań koniecznych do podjęcia, aby usprawnić działania urzędu.

RIRM

drukuj
Tagi: , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl