Opublikowano raport otwarcia Kancelarii Prezydenta

Raport otwarcia Kancelarii Prezydenta opisuje, m.in. nieuzasadnione wydatki kierownictwa urzędu za czasów prezydentury Bronisława Komorowskiego.

Dokument wskazuje także na możliwość przywłaszczenia mienia należącego do kancelarii. Najsłabszym elementem było jednak planowanie w zakresie działań i finansów.

Małgorzata Sadurska, szefowa Kancelarii Prezydenta, zwróciła uwagę na kwestię wypłat wynagrodzeń pracowników kancelarii prezydenta Bronisława Komorowskiego.

– Duży wzrost wynagrodzeń rok do roku. Jeżeli patrzymy na okres od czerwca do sierpnia, tam nastąpiła zmiana, zwiększenie o ok. 600 tys. To jest dosyć pokaźna kwota. Kolejna rzecz to rezydencja w Klarysewie i likwidacja sprzętu, likwidacja mebli – to pokazuje, w jakim stanie przejęliśmy kancelarię – mówiła Małgorzata Sadurska.

Autorzy raportu zwrócili także uwagę na wydatki na zakup upominków. Od 1 stycznia do 6 sierpnia 2015 roku na ten cel wydano blisko 1,5 mln zł.

W tym – jak wyliczono – między 10 maja a 5 sierpnia do magazynu upominkowego dokonano zakupów na kwotę blisko 212 tys. zł, a z magazynu wydano upominki o wartości blisko 740 tys. zł.

Dokument zawiera też wnioski i rekomendacje dotyczące działań koniecznych do podjęcia, aby usprawnić działania urzędu.

Zobacz w całości: Raport Otwarcia KPRP

 

RIRM

drukuj