Prokuratura odrzuciła wniosek o przesłuchanie Dukaczewskiej

Prokuratura odrzuciła wniosek mec. Stefana Hambury, w którym domagał się przesłuchania Małgorzaty Dukaczewskiej. Dukaczewska tłumaczyła rozmowę pomiędzy Władimirem Putinem i Donaldem Tuskiem 10 kwietnia 2010 r., tuż po katastrofie smoleńskiej. Na  zdjęciach, które zrobiono podczas rozmowy obaj politycy uśmiechają się i żartują.

– W tej sprawie złożyłem wniosek do Prokuratora Generalnego. Chodziło o publikację tygodników „wSieci” i „Do Rzeczy”, w których ujawniono zdjęcia zrobione 10 kwietnia 2010 roku premierowi Tuskowi i ówczesnemu premierowi Władimirowi Putinowi. Na tych zdjęciach obaj urzędnicy się uśmiechają. Dlatego wniosłem o przesłuchanie świadka Małgorzaty Dukaczewskiej – która tłumaczyła rozmowę premierów – aby dowiedzieć się co było przedmiotem tej rozmowy – powiedział mec. Stefan Hambura, pełnomocnik części rodzin ofiar katastrofy smoleńskiej.

Mec. Stefan Hambura dodał, że Prokuratora Wojskowa wniosek odrzuciła, bo okoliczności podanego w dokumencie zdarzenia rzekomo „nie mają znaczenia dla rozstrzygnięcia sprawy”.

– Prokuratura wojskowa, do której wpłynął ten wniosek odpowiedziała, że: „rozpatrując wniosek dowodowy adwokata Stefana Hambury podkreślić należy, iż wskazane we wniosku okoliczności na które miała być przesłuchana Małgorzata Dukaczewska nie mają znaczenia dla rozstrzygnięcia spraw”. Prokuratura nie widzi powodów, aby przesłuchać panią Dukaczewską – dodał mec. Stefan Hambura.

RIRM 

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl