fot. sxc.hu

Akt oskarżenia przeciwko Piotrowi Sz. za atak na kierowcę busa należącego do antyaborcyjnej Fundacji Pro – Prawo do Życia

Prokuratura Rejonowa Warszawa-Ursynów skierowała do sądu akt oskarżenia przeciwko Piotrowi Sz. za atak na kierowcę busa należącego do antyaborcyjnej Fundacji Pro – Prawo do Życia.

Piotr Sz. został oskarżony o naruszenie nietykalności cielesnej – poinformowała prok. Aleksandra Skrzyniarz, rzecznik Prokuratury Okręgowej w Warszawie.

Piotr Sz. oskarżony został o to, że w dniu 26 stycznia 2022 roku w Warszawie na skrzyżowaniu ulicy Branickiego i Al. Rzeczpospolitej naruszył nietykalność cielesną pokrzywdzonego, stosując wobec niego przemoc poprzez szarpanie za rękę, szyję oraz głowę w celu zmuszenia go do określonego zachowania tj. zaprzestania prowadzenia kampanii informacyjnej Fundacji. Czynu tego dopuścił się w warunkach czynu chuligańskiego, publicznie, bez powodu, okazując rażące lekceważenie dla prawa – mówiła prok. Aleksandra Skrzyniarz.

Z informacji dziennikarzy wynika, że podczas przesłuchania oskarżony przyznał się do stawianych mu zarzutów i złożył wyjaśnienia. Wobec mężczyzny nie zastosowano żadnych środków zapobiegawczych. Media donoszą, że oskarżony  miał zajmować ważne stanowisko w koncernie Ringier Axel Springer Polska.

Ataku dopuścił się 26 stycznia na warszawskim Wilanowie. Fundacja udostępniła nagranie, na którym widać, jak napastnik rzuca w kierunku samochodu jakimś przedmiotem, a następnie otwiera drzwi auta i uderza kierowcę pięściami i drzwiami. Piotr Sz. uszkodził również znajdujący się w samochodzie telefon.

RIRM

drukuj
Tagi: , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl