fot. M. Borawski/Nasz Dziennik

J. Kaczyński: Moim zdaniem zamach smoleński jest w stu procentach udowodniony

Prezes PiS, Jarosław Kaczyński, oświadczył, że zamach smoleński jest jego zdaniem w stu procentach udowodniony. Lider partii rządzącej ocenił, że ze strony TVN-u mamy do czynienia w tej sprawie z oszukańczą akcją.

Prezes PiS mówił o tym podczas spotkania z wyborcami w Siedlcach. Apelował, by nie dać się okłamywać. Wskazywał również, że obecnie przeciwnicy polityczni, którzy w pas kłaniali się Rosji, próbują udawać, że wszystko było inaczej.

Jarosław Kaczyński przypomniał o zabiegach czynionych przez Donalda Tuska i PO, by zbliżyć się z Rosją. Zwrócił też uwagę na zaniedbania dot. katastrofy smoleńskiej.

 – Zamach smoleński to oddanie możliwości prowadzenia badań na podstawie porozumienia rosyjskopolskiego z 1993 roku. To zgodzenie się nie na konwencję chicagowską, tylko na protokół 13. do konwencji, a ten protokół zamyka drogę do dalszych działań – mówił prezes PiS.

W ostatnich dnia TVN wyemitował reportaż, w którym sugeruje, że podkomisja Antoniego Macierewicza dysponowała wynikami badań, przeczącymi tezie o wybuchu w skrzydle Tu-154 M, a które nie zostały opublikowane.

RIRM

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl