PO atakuje PiS za spot o głodnych dzieciach

Politycy Platformy Obywatelskiej chcą, aby nowym spotem Prawa i Sprawiedliwości zajęła się KRRiT. Chodzi o materiał filmowy kandydatki PiS-u na premiera Beaty Szydło. Opisana jest w nim sytuacja biednych dzieci w Polsce oraz prezentowane są rozwiązania problemu.

Spot „Dzieci to nie koszt, to inwestycja” ma promować m.in. priorytetowy dla Szydło program „Rodzina 500 plus”.

Na konferencji politycy PO zarzucali PiS-owi, że wykorzystał w materiale przekaz podprogowy i straszy dzieci. Głównym zarzutem było to, że w spocie PiS-u wykorzystano zdjęcia niepolskich dzieci.

Sama PO wielokrotnie wykorzystywała w kampaniach zdjęcia dostępne w Internecie – niekoniecznie Polaków. Przykładem jest kampania Donalda Tuska z Irlandzką rodziną.

PO atakując ten spot pokazała strach i prawdziwe oblicze – komentuje wicemarszałek Senatu Stanisław Karczewski, szef sztabu wyborczego Prawa i Sprawiedliwości.

– Platforma, wściekle atakując nasz spot, obnażyła swoją nieudolność, pokazała że jest arogancka i to co najgorsze – zobaczyła siebie i przestraszyła się swoich wypowiedzi. Przestraszyła się również wypowiedzi pana Stefana Niesiołowskiego, który drwił sobie z ubóstwa, z biednych dzieci i z biednych rodzin w Polsce – wskazał senator Karczewski.

PO chce w ten sposób odwrócić uwagę Polaków od problemu – podkreślił poseł Marcin Mastalerek, rzecznik sztabu PiS.

– Jak PO twierdzi, że tak nie jest, to niech pojedzie w kraj i po prostu zobaczy. To jest kpina. PO zamiast rozmawiać o tym, jak zrobić wszystko, żeby w Polsce nie było głodnych dzieci, rozmawia o tym, czy wypowiedzi jej polityków straszą dzieci czy nie. Pokazaliśmy prawdę – to boli. Dalej będziemy pokazywali prawdę i żadne zastraszanie nas, że koledzy z KRRiT nominowani przez PO zablokują nam spot, nas nie przestraszą. Dalej będziemy konsekwentnie przypominali wypowiedzi polityków Platformy. Tych bzdurnych wypowiedzi uzbierało się przez 8 lat tyle, że przez te 50-kilka  dni będziemy je konsekwentnie prezentowali – zapowiedział rzecznik sztabu PiS-u.        

 

Spot Prawa i Sprawiedliwości można zobaczyć [tutaj].

RIRM

drukuj
Tagi: , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl