B. Mazurek: Wniosek o komisję śledczą ws. Puszczy Białowieskiej próbą odwrócenia uwagi od afer PO

Wniosek PO o powołanie komisji śledczej ws. Puszczy Białowieskiej to wrzutka medialna mająca odwrócić uwagę opinii publicznej od afer – reprywatyzacyjnej i Amber Gold, za które odpowiada kierownictwo Platformy – powiedziała w piątek PAP rzeczniczka PiS Beata Mazurek.

Do Sejmu został złożony w piątek projekt uchwały autorstwa PO ws. powołania komisji śledczej, która zajęłaby się m.in. wyjaśnieniem faktycznego celu wycinki w Puszczy Białowieskiej.

„Wniosek PO to próba odwrócenia uwagi od dwóch gigantycznych afer – reprywatyzacyjnej i Amber Gold. Za obie pełna odpowiedzialność polityczna spada na kierownictwo PO, które próbuje się wybielić wykonując takie medialne wrzutki, jak z Puszczą” – przekazała PAP Beata Mazurek.

Przypomniała, że w listopadzie prokuratura odmówiła wszczęcia śledztwa ws. wycinki w Puszczy Białowieskiej. Zawiadomienie o podejrzeniu popełnienia przestępstwa w tej sprawie złożyła posłanka PO Gabriela Lenartowicz.

Beata Mazurek zaznaczyła też, że komisję śledczą powołuje się gdy zawodzą organy państwa. W jej ocenie było tak w przypadku afery Amber Gold.

„Kierownictwo PO nie miało politycznej odwagi, żeby rozliczyć winnych złodziejskiej reprywatyzacji w stolicy czy bierności i skrajnej niekompetencji swoich polityków wobec oszusta wyłudzającego od ludzi setki milionów złotych” – dodała.

„PO nie ma pomysłu na prospołeczny program, nie ma pomysłu na samą siebie, więc musi tuż przed Sylwestrem wykonywać takie medialne wrzutki” – oświadczyła.

PAP/RIRM

drukuj