fot. TVP Info

Atak na dziennikarkę TVP

Demonstrujący przed TVP zaatakowali dziennikarkę tej stacji Magdalenę Ogórek. Atak potępili politycy wszystkich opcji politycznych.

To szef PO Grzegorz Schetyna na zeszłotygodniowej konwencji.

– Nie będziemy też udawać, że partyjna telewizja jest telewizją publiczną. Elementarna przyzwoitość nie pozwala nam na pojawianie się w miejscu, które siało i sieje nienawiść – mówił lider PO.

Podsycanie społecznych nastrojów i wzajemne oskarżenie o szerzenie tzw. mowy nienawiści zbiera swoje tragiczne żniwo. Dziennikarka TVP Magdalena Ogórek została w sobotę zaatakowana przez demonstrantów, którzy protestowali przed siedzibą TVP. Pod jej adresem poleciały wyzwiska, opluto i porysowano jej auto, doszło do szarpaniny. Protestujący rzucali się pod koła jej samochodu. A wszystko to pod płaszczykiem protestu przeciwko rzekomemu szerzeniu „mowy nienawiści” i propagandy w TVP.

– Tego pojęcia używa się głównie w celach walki politycznej i osobistej, i z tej walki mogą wyniknąć jeszcze większe problemy niż z samej nienawiści – wskazał pedagog Piotr Boroń.

Do sprawy na Twitterze odniósł się prezes TVP Jacek Kurski.

„Szczucie i sianie nienawiści wobec TVP skutkuje fizyczną przemocą wobec naszych dziennikarzy. Zwróciłem się do stosow. władz o dodat. ochronę obiektów spółki i ukaranie agresorów. Furia na TVP to atak na ostoję prawdy, wolności pluralizmu medialnego w PL. Nie damy się zastraszyć” – napisał prezes TVP.

Poseł Sławomir Neuman z PO całe zajście pod TVP nazywa skandalem –  nie stroni przy tym od krytyki mediów publicznych, oskarżając je o szerzenie propagandy.

– Siłą opozycji jest kartka wyborcza, która w październiku może wszystko zmienić, telewizję publiczną, dziennikarzy tam pracujących, a także władze. Atak i agresja na nietykalność osobistą jest czymś nieakceptowalnym przez nikogo. Działanie policji tam na miejscu uważam za niewytaczające – zaznaczył Sławomir Neumann.

Wyjaśnień od policji domaga się MSWiA Joachim Brudziński.

„Dziś #totalni „pacyfiści”, urządzili wobec pracowników @tvp_info kolejny festiwal nienawiści i agresji. Oczekuję od @PolskaPolicja działań adekwatnych wobec tej chuliganerii, takich jak samych jakie zastosowano wobec tych, którzy wzywali do agresji wobec przedstawicieli opozycji” – napisał na TT Joachim Brudziński.

TV Trwam News/RIRM

drukuj
Tagi: , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl