Zła sytuacja w TVP. Co zrobi Rząd ?

Projekt dotyczący finansowania mediów publicznych ma być gotowy najprawdopodobniej już pod koniec sierpnia. Tymczasem sytuacja TVP jest tragiczna.

Ubiegłoroczna TVP zamknęła stratą w wysokości 88 mln zł, a plan na ten rok przewiduje stratę rzędu 60 mln zł.

Nad dokumentem pracują minister kultury i administracji a także cyfryzacji.
Z informacji medialnych wynika, że Donald Tusk, odwołuje się od swojej wypowiedzi zachęcającej do niepłacenia abonamentu. Przewodniczący KRRiT Jan Dworak w wywiadzie dla jednej ze stacji TV po raz kolejny wznawia pomysł tzw. domniemania posiadania odbiornika. Zakłada on, że telewizor znajduje się w każdym gospodarstwie domowym posiadającym dostęp do energii elektrycznej. A abonament opłaca się razem z rachunkiem za prąd.

Poseł Andrzej Jaworski, wystosował interpelację do premiera w sprawie niegospodarności w TVP. Zdaniem posła Jaworskiego telewizja publiczna podpisuje wielomilionowe kontrakty z wybranymi przez siebie dziennikarzami, nie patrząc jakiego typu programy są emitowane. Nie biorą pod uwagę wartości etycznych oraz stopnia spełniania misji publicznej. Premier Donald Tusk i Jan Dworak tutaj problemu nie widzą. Wszystkie zachcianki, które Telewizja Publiczna realizuje mają być pokrywane z budżetu państwa, albo poprzez obciążanie obywateli. Z naszych pieniędzy finansujemy postawy i wartości, których my nie akceptujemy- powiedział poseł Andrzej Jaworski

Audio MP3
Pobierz
drukuj