TVP, Polskie Radio i PAP przedstawią RMN sytuację spółek

Władze Telewizji Polskiej, Polskiego Radia i Polskiej Agencji Prasowej poinformują dziś Radę Mediów Narodowych o finansowym, programowym i kadrowym stanie spółek oraz swoje pomysły na przyszłość. Będą to 45-minutowe prezentacje.

Rada zajmie się też sprawami organizacyjnymi, m.in. dotyczącymi jej funkcjonowania. Spotkania z władzami 17 rozgłośni regionalnych odbędą się najprawdopodobniej we wrześniu.

Poseł Joanna Lichocka, członek RMN, poinformowała, że dzisiejsze posiedzenie Rady będzie formalnie kontynuacją wczorajszego spotkania. Będzie miało charakter informacyjny i częściowo „zapoznawczy”.

– To ma być pierwsze spotkanie, które ma dać background Radzie Mediów Narodowych, a więc podstawy wiedzy, w jakiej sytuacji startujemy, z jakimi mediami, w jakiej kondycji, z jakimi problemami. Myślę, że to nie będzie żadne przesłuchanie, ani żadna trudna rozmowa z tymi szefami. Będzie to po prostu poznanie problemu, start merytorycznej pracy Rady Mediów Narodowych – powiedziała Joanna Lichocka.

Wczoraj przewodniczącym Rady Mediów Narodowych został poseł Krzysztof Czabański. Głosowało na niego czworo z pięciorga członków Rady: posłowie Joanna Lichocka oraz Elżbieta Kruk z PiS, Grzegorz Podżorny z Kukiz’15, a także on sam. Przeciw był Juliusz Braun, zgłoszony przez PO.

Rada Mediów Narodowych to nowa instytucja, wprowadzona przez ustawę z 7 lipca. Pięcioosobowa Rada, której kadencja ma trwać sześć lat, ma m.in. powoływać i odwoływać zarządy i rady nadzorcze TVP, Polskiego Radia i PAP.

RIRM

drukuj