Ordo Iuris składa skargę do KRRiT ws. homo-spotu

Instytut na rzecz Kultury Prawnej Ordo Iuris złożył do KRRiT oficjalną skargę ws. dopuszczenia do emisji na antenie TVP propagandowego spotu „Najbliżsi obcy”, przygotowanego na zlecenie Kampanii Przeciw Homofobii.

Ordo Iuris wzywa Radę do uchylenia decyzji Komisji ds. Kampanii Społecznych TVP, która wydała zgodę na jego emisję. Przedmiotowy spot został już wyemitowany na antenie TVP, co umożliwiło złożenie skargi. Przed emisją odbył się protest przed KRRiT; wysyłano też protesty w tej sprawie.

Mecenas Karina Walinowicz, analityk Instytutu Ordo Iuris podkreśla, że pokazywanie spotu przez TVP godzi w zasadę bezstronności misji publicznej.

KRRiT powinna świadczyć o bezstronności i powinna reprezentować ja w mediach publicznych. Chodzi o bezstronność światopoglądową, polityczną. Zostało to zdecydowanie złamane. Nie jest przypadkiem, iż zostało to tak zorganizowane, akurat wtedy, gdy Sejm ma zająć się rozpatrywaniem projektu ustawy przewidującej takie rozwiązanie prawne, czyli instytucjonalizację związków partnerskich. Jest to działanie zakrojone konkretnie pod konkretne interesy polityczne określonej grupy politycznej. To jest niedopuszczalne – zaznacza mecenas.

Spot „Najbliżsi obcy”, sugeruje zrównanie związków homoseksualnych z tradycyjnymi małżeństwami.

Protest w sprawie emisji spotów do przewodniczącego KRRiT Jana Dworaka wystosował wcześniej ks. abp Wacław Depo. Przewodniczący Rady Konferencji Episkopatu Polski ds. Środków Masowego Przekazu podkreśla, że takie działanie osłabia pozycję małżeństwa i rodziny, których ochronę gwarantuje Konstytucja.

RIRM

drukuj
Tagi: , , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl