fot. Paweł Palembas

Jutro protesty rolników w Rzeszowie

Od wtorku od godz. 9 do środy do godz. 9 w Rzeszowie odbędą się protesty rolników. Całkowicie zablokowane będą ronda Pobitno, Kuronia oraz droga, która je łączy – Żołnierzy I Armii Wojska Polskiego. Kierowców czekają utrudnienia.

W poniedziałek na konferencji prasowej prezydent Rzeszowa Konrad Fijołek przedstawił stan przygotowań służb do zapowiadanych protestów. Podkreślił, że protest będzie uciążliwy, ale jak zaznaczył, Rzeszów to miasto, w którym każdy może wyrazić swój pogląd i postulaty w przestrzeni publicznej.

„Mieszkańców prosimy o wyrozumiałość oraz omijanie tego fragmentu miasta. Prosimy również o podporządkowanie się poleceniom policji i służb mundurowych” – dodał.

Rolnicy mają zablokować we wtorek dwa newralgiczne ronda w stolicy Podkarpacia. Jedno z nich stanowi wjazd do miasta od strony Łańcuta, a drugie rondo jest elementem wjazdu do Rzeszowa z autostrady A4 i drogi ekspresowej S19 od wschodu – przez węzeł Rzeszów Wschód.

Obecny na konferencji Bartosz Wysocki z rzeszowskiego oddziału GDDKiA powiedział, że na autostradzie pojawią się elektroniczne tablice, na których będą pojawiać się komunikaty o zamkniętych drogach.

„Kierowcy powinny wybierać na wjazd do miasta węzły Rzeszów Północ i Rzeszów Zachód” – wskazał.

Policja przygotowała objazdy dla pojazdów ciężarowych. Od strony Przemyśla w kierunku Barwinka i w przeciwną stronę – autostradą A4 do węzła Rzeszów Zachód i drogą S19. Od strony Krakowa w kierunku Łańcuta i w przeciwnym kierunku – drogą krajową nr 94 w Świlczy wjazd na S19 do węzła Rzeszów Zachód i dalej autostradą A4 do węzła Łańcut. Od strony Sokołowa Młp. w kierunku Łańcuta i w przeciwnym kierunku – droga S19 do węzła Rzeszów Wschód i dalej autostradą A4 do węzła Łańcut. Od strony Radomia w kierunku Łańcuta i w przeciwnym kierunku – drogą krajową nr 9 do węzła Rzeszów Północ i dalej autostradą A4 do węzła Łańcut.

Natomiast objazdy dla aut osobowych wyznaczono – od strony Łańcuta w kierunku Sokołowa Młp., Głogowa Młp. i w przeciwnym kierunku – drogą krajową nr 94 do Krasnego, następnie drogą powiatową 1393R przez Krasne do ul. Hr. Alfreda Potockiego, Ks. Jana Sączka do ul. Rzecha.

Od strony Łańcuta w kierunku Tyczyna i w przeciwnym kierunku – drogą krajową nr 94 do Krasnego, następnie drogą powiatową 1396R w kierunku Malawy do ul. Słocińskiej, Św. Rocha do Chmielnika lub ul. Wieniawskiego, ul. Robotniczą do ul. Sikorskiego.

Od strony Łańcuta w kierunku Boguchwały, Sędziszowa Młp. i w przeciwnym kierunku – drogą krajową nr 94, ul. Lwowską, następnie ul. Leszka Czarnego, ul. Niemierskiego do ul. Armii Krajowej.

Od centrum miasta w kierunku Łańcuta i w przeciwnym kierunku – ul. Lwowską, ul. Rejtana, ul. Niepodległości, ul. Niemierskiego do ul. Leszka Czarnego.

W związku z protestem zmieni się również rozkład jazdy 16 linii komunikacji miejskiej w Rzeszowie.

PAP

drukuj