fot. flickr.com

Opozycja chce odwołać marszałek Sejmu E. Witek

Opozycja szuka większości, by odwołać Elżbietę Witek, marszałek Sejmu. Krytykuje przy tym Pawła Kukiza, który podtrzymuje swoją współpracę z Prawem i Sprawiedliwością.

Głosy za odwołaniem ze stanowiska marszałek Sejmu, Elżbiety Witek, pojawiły się zaraz po ostatnim posiedzeniu Sejmu. Po tym, jak opozycji udało się wygrać głosowanie w sprawie odroczenia obrad, marszałek Izby, zarządziła reasumpcję. Na tym posiedzeniu przegłosowana została m.in. ustawa o radiofonii i telewizji.

– My dzisiaj jako opozycja stajemy do bardzo trudnego boju albo uda nam się przywrócić w Sejmie prawo, albo się nie uda – powiedział Bartosz Arłukowicz, europoseł Platformy Obywatelskiej.

Opozycja chce odwołania marszałek Sejmu, Elżbiety Witek. Będzie to pierwszy test na to, jak silna jest parlamentarna większość, która dziś opiera się o trzy głosy polityków Kukiz’15.

– Na jedynym dotychczas spotkaniu podzieliliśmy swoje role, każdy wie, za co ma odpowiadać. Uważam, że jesteśmy dobrze przygotowani do tego, żeby odwołać panią marszałek Elżbietę Witek, a do tego będzie nam potrzebna tylko dobra merytoryczna praca wśród tych posłów, którzy nie raz zawiedli PiS i uważam, że są gotowi odwołać panią marszałek Elżbietę Witek – mówił Dariusz Klimczak, poseł Polskiego Stronnictwa Ludowego.

PiS nie obawia się głosowania nad wnioskiem o wotum nieufności.

– Mamy większość i bardzo dziękuję panu Pawłowi Kukizowi za rozsądek w tej całej sytuacji, że nie ulega emocjom i pewnej histerii, która wytworzyła się wśród polityków opozycji – stwierdził Rafał Bochenek, poseł PiS.

Za poparcie ustawy medialnej i deklarację głosowania przeciwko odwołaniu obecnej marszałek Sejmu, na lidera KUKIZ`15 wylewa się fala krytyki ze strony Koalicji Obywatelskiej.

– Paweł Kukiz zupełnie się pogubił, a właściwie podjął świadomą decyzję, że stał się jednym z podnóżków PiS – wyjaśnił Bartosz Arłukowicz.

Paweł Kukiz odpiera zarzuty. W rozmowie z tygodnikiem „Sieci” przekonuje, że nie ugnie się pod presją opozycji.

– Nie mam sobie nic do zarzucenia. […] Przechodziłem już różne rzeczy i zdawałem sobie sprawę z tego, że hejt będzie. Nie przypuszczałem jednak, że jest możliwa aż taka jego skala – oznajmił Paweł Kukiz, lider Kukiz’15.

Przy odwołaniu marszałek Sejmu opozycja pozyskała już głosy Jarosława Gowina. Warunki postawiła Konfederacja. I nic nie zapowiada, by poszła wspólnie z opozycją.

TV Trwam News

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl