Policja: dziewięć osób wylegitymowanych w związku z protestem przed Sejmem

Dziewięć osób zostało wylegitymowanych i wyprowadzonych sprzed terenu Sejmu, który jest ogrodzony barierkami – poinformowała PAP Komenda Stołeczna Policji. Wyprowadzeni demonstrujący wrócili już na miejsce protestu, który trwa w związku z uchwaleniem przez Sejm ustawy o Sądzie Najwyższym.

„Dziewięć osób zostało wylegitymowanych i wyprowadzonych na zewnętrz. Policja będzie prowadzić czynności prawdopodobnie w kierunku popełnienie wykroczenia i naruszenia porządku” – poinformował PAP asp. szt. Mariusz Mrozek z Komendy Stołecznej Policji.

Po tym jak demonstranci przeszli przez barierki, policjanci przeszli także na ich stronę, zabezpieczając ogrodzenie po obu stronach.

Przed wyprowadzeniem demonstrujących za barierki policja apelowała do nich o opuszczenie terenu. W przeciwnym razie – jak zapowiedzieli – będą użyte środki przymusu bezpośredniego.

Demonstrujący wyprowadzeni z miejsca protestu (w tym lider Obywateli RP Paweł Kasprzak) powrócili już przed barierki i zostali powitani brawami przez pozostałych.

Na miejscu jest także zespół antykonfliktowy, do którego apelowali Obywatele RP, żeby – jak mówili – wycofali oddziały policji wyposażone w butle z gazem pieprzowym, które zostały rozmieszczone za protestującymi, od strony Pomnika Polskiego Państwa Podziemnego i Armii Krajowej.

PAP/RIRM

drukuj
Tagi: , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl