Wniosek SP o rozwiązanie Sejmu

SP wzywa posłów opozycji do poparcia wniosku o rozwiązanie Sejmu. Zarząd SP udzielił klubowi rekomendacji w tej sprawie. Przypomnijmy: do złożenia wniosku do łaski marszałkowskiej wystarczy zaledwie 15 podpisów.

Poseł Zbigniew Ziobro, szef Solidarnej Polski powiedział o tym, by nadać kres skorumpowanej władzy, która nie liczy się z obywatelami. Według niego, Polska potrzebuje nowej władzy i polityki opartej na prawdzie.

– Sytuacja jest jasna i czytelna dla każdego, kto obserwuje bieg wydarzeń na polskiej scenie politycznej, kto obserwuje kolejne kompromitacje obozu rządzącego i partii rządzącej PO. Głosowanie w sprawie wniosku, który – jestem przekonany – złoży KP SP będzie głosowaniem bardzo prostym: albo jest się za skorumpowaną, nieudolną władzą, albo przeciw tej skorumpowanej, nieudolnej władzy. Albo jest się za szansą na władzę uczciwą i dobrą, skuteczną, albo jest się przeciwko tej szansy. Trzeba się jasno i prosto opowiedzieć: jest się za rządem PO-PSL czy jest się przeciwko – podkreślał poseł Zbigniew Ziobro.

Poseł Beata Kempa wiceszefowa SP, powiedziała, że także opozycja musi się opowiedzieć jakiej polityki chce dla Polski. „Afera za aferą stały się wyznacznikiem obecnej władzy, a koszty za każdym razem ponoszą obywatele” stwierdziła wiceszefowa SP.

– Albo jesteś za przyspawaniem do tych stołków, albo jesteś za tym, żeby wreszcie w Polsce była uczciwa władza dla wszystkich Polaków, a nie tylko dla wybranych. Według PO prawo ma być dla wybranych, które nas kosztuje – tak jak przy aferze hazardowej 2,5 mld. Dość tego! Dlatego złożymy wniosek i jako wiceszefowa partii będę bardzo gorąco, rekomendować mojemu klubowi jak najszybsze podpisanie wniosku o samorozwiązanie parlamentu – zapewniła poseł Beata Kempa.

RIRM

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl