fot. Tomasz Strąg

Przygotowania do rozpoczęcia roku szkolnego. Wszystkie placówki zostaną wyposażone w środki ochrony osobistej

Do 1 września wszystkie szkoły zostaną wyposażone w środki ochrony osobistej – zapowiedział minister edukacji i nauki, dr hab. Przemysław Czarnek.

Rok szkolny rozpocznie się w przyszłym tygodniu. Zajęcia będą odbywać się stacjonarnie. Towarzyszą temu obawy o wybuch kolejnej fali koronawirusa. Liczba zakażeń prawdopodobnie wzrośnie na przełomie października i listopada. O to, jak wtedy zareaguje resort edukacji, pytany był dziś minister Przemysław Czarnek.

– Fala nie będzie aż tak groźna, więc spokojnie wracamy do nauki stacjonarnej – mówił dr hab. Przemysław Czarnek.

Szkoły muszą być zabezpieczone przed nadchodzącą falą koronawirusa, dlatego zostaną wyposażone w potrzebne środki ochrony osobistej – wskazał minister edukacji i nauki.

– To ogromna logistyczna akcja Rządowej Agencji Rezerw Strategicznych. Dzisiaj ruszają dostawy do wszystkich placówek oświatowych, które złożyły swoje zapotrzebowanie na bramki do mierzenia temperatur i dezynfekcji, na płyny dezynfekujące, maseczki i rękawiczki – podkreślił szef resortu edukacji i nauki.

Minister zapowiedział, że potrzebny sprzęt dotrze do wszystkich placówek do 1 września. W trakcie trwania roku szkolnego dostawy będzie kontynuować Rządowa Agencja Rezerw Strategicznych.

TV Trwam News

drukuj