Oświadczenie studentów WSKSiM ws. kłamliwych artykułów

W odpowiedzi na publikację dwóch artykułów szkalujących Wyższą Szkołę Kultury Społecznej i Medialnej w Toruniu, które ostatnio ukazały się w tygodniku ,,Polityka” i dzienniku ,,Fakt”, studenci tej uczelni wystosowali oświadczenie. Sprawa dotyczy artykułów ,,Rydzynki” i ,,Oburzeni studenci Rydzyka ujawniają prawdę o szkole”.

W oświadczeniu Samorząd Studencki Wyższej Szkoły Kultury Społecznej i Medialnej wyraża swoje oburzenie i zdecydowanie protestuje przeciwko oczernianiu, jakiego dopuściły się wspomniane wyżej pisma. Jak podkreślają studenci, artykuły zawierają nieprawdziwe informacje dotyczące Uczelni; zarówno studentów, jak i  wykładowców – są ,,krzywdząco niesprawiedliwe i obraźliwe”.

* * *

 

Poniżej publikujemy tekst oświadczenia:

Toruń, 20.03.2016 r.

 

Oświadczenie Samorządu Studenckiego Wyższej Szkoły

Kultury Społecznej i Medialnej w Toruniu

 

W związku z publikacją artykułu tygodnika „Polityka” pt. „Rydzynki” w dniu 15.03.2016 r. oraz artykułu pt. „Oburzeni studenci Rydzyka ujawniają prawdę o szkole” z dnia 19.03.2016 r. opublikowanego przez dziennik „Fakt”, Samorząd Studencki Wyższej Szkoły Kultury Społecznej i Medialnej w Toruniu pragnie zdecydowanie zaprotestować wobec szkalowania dobrego imienia Uczelni, którą jako młodzi ludzie świadomie wybraliśmy i którą bardzo cenimy.

Opublikowane artykuły zawierają nieprawdziwe informacje dotyczące zarówno Uczelni, jak i jej studentów oraz wykładowców. Autorzy tychże publikacji musieli czerpać swoją wiedzę z nierzetelnych źródeł, którą uzupełniali niesprawdzonymi, fałszywymi, anonimowymi komentarzami znalezionymi na forach internetowych.

Jako studenci uważamy, że przekazywanie przez media nieprawdziwych informacji na temat Wyższej Szkoły Kultury Społecznej i Medialnej w Toruniu, celowe czy też nieświadome, narusza wszelkie podstawowe zasady etyki dziennikarskiej. Rozpowszechnianie nieprawdy o naszej Uczelni uznajemy też za jaskrawy wyraz dyskryminacji. Wyrażamy głębokie ubolewanie, że takie niskie standardy profesji dziennikarskiej można jeszcze spotkać w naszej Ojczyźnie.

Pragniemy dobitnie powiedzieć, że artykuły opublikowane przez tygodnik „Polityka” oraz dziennik „Fakt” są dla nas krzywdząco niesprawiedliwe i obraźliwe. Wyrażamy jednocześnie nadzieję, że zostaną one odpowiednio sprostowane oraz że nigdy więcej nie dojdzie do podobnej sytuacji, kiedy opinii publicznej przekazywane będą nieprawdziwe informacje na temat Uczelni, która promuje podstawowe wartości ludzkie i miłość do Ojczyzny.

W imieniu Samorządu Studenckiego

Wyższej Szkoły Kultury Społecznej i Medialnej w Toruniu

Maciej Piech, przewodniczący

 

Oświadczenie Samorządu Studenckiego WSKSiM

Wersja audio:


Pobierz

Pobierz

RIRM

drukuj