Problem z odbiorem TVP

Z całego kraju wciąż napływają sygnały o problemach z odbiorem Telewizji Publicznej. Nadawca sygnału – amerykańska firma Emitel – podjął wieczorem próbę resetu systemu. Część odbiorców jednak nadal informuje o braku sygnału TVP.

Pierwsze zakłócenia pojawiły się w sobotę, gdy w telewizji nadawano wystąpienie premier Beaty Szydło. Wczoraj TVP Info informowała, że widzowie wciąż sygnalizują problemy z odbiorem. Podobnie jest dzisiaj.

Całej sprawie ma się jutro przyjrzeć Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji.

Są problemy, co widać wyraźnie, i Krajowa Rada nie może stać poza tym. Wobec tego należy zbadać, dlaczego sygnał z przemówieniem premier Szydło oraz różnymi audycjami w TVP Info nie może docierać bezpośrednio do odbiorców, którzy powinni mieć to zapewnione. Jeśli są to techniczne sprawy, to dlaczego ten przekazujący ich nie może usunąć i co jest tego przyczyną, a jeśli nie są to tylko problemy techniczne, to też trzeba to zbadać – wskazuje prof. Janusz Kawecki, członek KRRiT.

Władze TVP poinformowały o kłopotach z odbiorem sygnału Rządowe Centrum Bezpieczeństwa i Agencję Bezpieczeństwa Wewnętrznego.

RIRM

drukuj