Tygodnik Powszechny atakuje Radio Maryja

Nie milkną komentarze po bezpardonowym ataku Tygodnika Powszechnego na Dyrektora Radia Maryja o. dr. Tadeusza Rydzka CSsR. Czasopismo w jednym z artykułów oskarża Dyrektora Radia Maryja o to, że rozbija Kościół i naród.

Według tygodnika marsze w obronie TV Trwam to lekcje uczące jak zniszczyć ojczyznę i Kościół. Słów krytyki nie zabrakło też pod adresem części księży biskupów, których oskarża się o to, że manipulują słowami Ojca św. Benedykta XVI.

Solą w oku dla wielu środowisk stało się przesłanie ówczesnego Papieża wystosowane z okazji 20-lecia powstania Radia Maryja, w którym doceniono działalność toruńskiej rozgłośni i dzieł przy niej powstałych.

Przeciwników Radia Maryja bardzo zaniepokoiły także słowa pozdrowień Benedykta XVI jakie podczas modlitwy Anioł Pański w lipcu ubiegłego roku wystosował do Rodziny Radia Maryja zgromadzonej na Jasnej Górze.

Benedykt XVI zauważył wtedy, że zebrani na wspólnej modlitwie słuchacze Radia Maryja modlą się za ojczyznę, rodziny i o wolność słowa. Podobnie zareagowano na listopadową pielgrzymkę Rodziny Radia Maryja do Watykanu.

Na tym jednak nie koniec, dla atakujących katolickie media – czara goryczy przelała się – kiedy Benedykt XVI za pośrednictwem ks. abp Angelo Becciu podziękował za księgi modlitw i ofiar w intencji Ojca  św.– jakie radiowa rodzina ofiarowała Papieżowi podczas wspomnianej pielgrzymki do Watykanu.

Prof. Jerzy Robert Nowak zwraca uwagę, że czas, w którym ukazuje się artykuł nie jest przypadkowy.

– Przypomnijmy, że ten artykuł ukazuje się w okresie skrajnie nasilonej agresji ateistycznej w Polsce, czego wyrazem były choćby kolejne dwie okładki różnych tygodników. Angora – okładka obrażająca w sposób ohydny i niegodny Papieża Benedykta XVI i najnowsza okładka tygodnika Newsweek sugerująca odpowiedzialność Kościoła za pedofilię. To oczywiście tylko czubek góry lodowej – powiedział prof. Jerzy Robert Nowak.

Na tym tle artykuł dominikanina o. Ludwika Wiśniewskiego, który oskarża Radio Maryja i Telewizję Trwam skupiające miliony wiernych o rozbijanie Kościoła jest zakłamany i oburzający  – akcentuje  prof. Jerzy Robert Nowak.

Jednocześnie akcentuje na ogromną rolę jakie spełniają te katolickie media zarówno w Polsce jak i na świecie.

– To radio i TV Trwam łączą wiernych, prowadząc ich jakże skuteczną ewangelizację, którą doceniali obaj kolejni Papieże – wielki Papież Polak i jego następca Benedykt XVI. Marsze w obronie TV Trwam są przede wszystkim protestem, przeciwko rażącej dyskryminacji, rażącemu łamaniu demokracji w Polsce, poprzez zablokowanie częstotliwości dla tej tak ważnej katolickiej telewizji. Obawiam się, że artykuł dominikanina Wiśniewskiego posłuży tylko do spotęgowania ataków na Kościół i biskupów – dodaje prof. Jerzy Robert Nowak.

Wypowiedź prof. Jerzego Roberta Nowaka:


Pobierz Pobierz

 

RIRM

drukuj
Tagi: , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl