USA i Korea Południowa rozpoczęły wspólne manewry wojskowe

Dziś rozpoczęły się wspólne ćwiczenia wojskowe sił Stanów Zjednoczonych i Korei Południowej, w których uczestniczy ok. 210 tys. żołnierzy – poinformowała rzeczniczka sił amerykańskich stacjonujących w Korei Płd. Phenian zarzucił obu krajom prowokację.

Manewry pod nazwą „Foal Eagle” potrwają dwa miesiące. Uczestniczy w nich ok. 10 tys. żołnierzy USA, a Seul zmobilizował 200 tys. żołnierzy.

Według mediów południowokoreańskich USA rozważają wysłanie na manewry lotniskowca, niewykrywalne przez radary odrzutowce i bombowce B-52. Ponadto w dniach 11-21 marca ma się odbyć wspólne szkolenie dowództw „Key Resolve”.

W Korei Płd. na stałe stacjonują siły amerykańskie liczące 28,5 tys. żołnierzy.

Władze w Phenianie zarzuciły obu krajom, że ich wspólne manewry mają w istocie na celu wysondowanie możliwości inwazji na Koreę Północną. Jeśli Korea Północna zostanie sprowokowana, USA i Korea Płd. zostaną zniszczone – oświadczył przedstawiciel Koreańskiej Armii Ludowej.

PAP/RIRM

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl