fot. Joanna Anuszkiewicz

Prokuratura zawiadomiona ws. znieważenia Dyrektora Radia Maryja

Do Prokuratury Okręgowej w Toruniu  trafiło doniesienie ws. publicznego znieważenia Dyrektora Radia Maryja o. dr. Tadeusza Rydzyka CSsR. Wystosował go Ogólnopolski Komitet Obrony przed Sektami i Przemocą.

Sprawa ma związek z artykułem, który ukazał się w ubiegłym tygodniu na portalu „Onet.pl”. Tekst dotyczył uruchomienia młodzieżowej telewizji internetowej Tilma.

Wśród komentarzy, które pojawiły się pod publikacją, znalazły się wpisy internautów znieważające o. Tadeusza Rydzyka – zwraca uwagę Ryszard Nowak przewodniczący Ogólnopolskiego Komitetu Obrony przed Sektami i Przemocą.

– To jest bardzo poważne znieważenie. Tam padają bardzo ostre słowa. Dlatego też w dniu dzisiejszym skierowaliśmy doniesienie do Prokuratora Okręgowego w Toruniu. Chciałbym zaznaczyć, że ojca Rydzyka bronią dwa artykuły kodeksu karnego – 256. oraz artykuł 216. Ci, którzy tak bezprawnie znieważyli o. Rydzyka, oczywiście publicznie, będą niestety odpowiadali przed prokuratorem. Mamy też pretensje do portalu „Onet.pl”. Jeżeli na portalu umieszczono takie znieważające wpisy, a od tamtego czasu minął już miesiąc, to dziennikarze Onetu powinni te znieważające wpisy usunąć już dawno – mówi Ryszard Nowak.

To nie pierwszy przypadek znieważenia Dyrektora Radia Maryja. Wcześniej Ogólnopolski Komitet składał doniesienie m.in. dot. wpisów internautów obrażających Ojca Tadeusza Rydzyka na portalu „Gazety Wyborczej”.

RIRM

drukuj