Prokuratura zawiadomiona ws. znieważenia Dyrektora Radia Maryja

Do Prokuratury Okręgowej w Toruniu  trafiło doniesienie ws. publicznego znieważenia Dyrektora Radia Maryja o. dr. Tadeusza Rydzyka CSsR. Wystosował go Ogólnopolski Komitet Obrony przed Sektami i Przemocą.

Sprawa ma związek z artykułem, który ukazał się w ubiegłym tygodniu na portalu „Onet.pl”. Tekst dotyczył uruchomienia młodzieżowej telewizji internetowej Tilma.

Wśród komentarzy, które pojawiły się pod publikacją, znalazły się wpisy internautów znieważające o. Tadeusza Rydzyka – zwraca uwagę Ryszard Nowak przewodniczący Ogólnopolskiego Komitetu Obrony przed Sektami i Przemocą.

– To jest bardzo poważne znieważenie. Tam padają bardzo ostre słowa. Dlatego też w dniu dzisiejszym skierowaliśmy doniesienie do Prokuratora Okręgowego w Toruniu. Chciałbym zaznaczyć, że ojca Rydzyka bronią dwa artykuły kodeksu karnego – 256. oraz artykuł 216. Ci, którzy tak bezprawnie znieważyli o. Rydzyka, oczywiście publicznie, będą niestety odpowiadali przed prokuratorem. Mamy też pretensje do portalu „Onet.pl”. Jeżeli na portalu umieszczono takie znieważające wpisy, a od tamtego czasu minął już miesiąc, to dziennikarze Onetu powinni te znieważające wpisy usunąć już dawno – mówi Ryszard Nowak.

To nie pierwszy przypadek znieważenia Dyrektora Radia Maryja. Wcześniej Ogólnopolski Komitet składał doniesienie m.in. dot. wpisów internautów obrażających Ojca Tadeusza Rydzyka na portalu „Gazety Wyborczej”.

RIRM

drukuj
Tagi: , , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl