fot. pixabay.com

Kryzys wychowania

To, że w protestach popierających tzw. aborcję na życzenie uczestniczy tylu młodych, świadczy o kryzysie wychowania, kryzysie w szkołach i na uniwersytetach – zaalarmował Założyciel i Dyrektor Radia Maryja o. dr Tadeusz Rydzyk CSsR.

Dyrektor Radia Maryja podkreślił, że protesty, do jakich dochodzi na ulicach, i udział w nich ludzi młodych – pokazują kryzys wychowania. Nie sprostały tutaj szkoły i uniwersytety, mamy kryzys katechezy – zaalarmował o. dr Tadeusz Rydzyk.

– Zaniedbania w edukacji, w wychowaniu. Szkoła i uniwersytety powinny nie tylko dawać wiedzę, ale powinny wychowywać. Niestety tego nie ma. Ale jak może wychowywać szkoła, uniwersytet, kiedy tam są ludzie zanurzeni całą swoją osobowością w ideologię marksistowską? – pytał Założyciel Radia Maryja.

Przypomniał, że resort edukacji powinien bardziej zdecydowanie reagować choćby w przypadku organizowanych w szkołach tzw. tęczowych piątków.

– I cicho bądźmy na to gender, na te tęczowe piątki i wszystko razem. Jak to cicho?! Trzeba zrobić porządek, trzeba wychowywać, a nie gorszyć! – mówił kapłan.

o. Tadeusz Rydzyk wskazał, że wciąż potrzebna jest reforma uniwersytetów. Wiele razy powtarzały to Radio Maryja i Telewizja Trwam, także wtedy, gdy swoje zmiany na uczelniach wyższych forsował obecny obóz władzy – przypomniał dyrektor toruńskiej rozgłośni.

– Mamy oddawać życie za partię? Nie! My możemy oddać życie za Chrystusa, a nie za partię. Trzeba dialogu, rozmowy – podsumował Założyciel Radia Maryja.

Dyrektor katolickiej rozgłośni mówił o potrzebie służby Panu Bogu i drugiemu człowiekowi. Zachęcał też katechetów, by szukali nowych sposobów dotarcia do młodych.

TV Trwam News

drukuj