[TYLKO U NAS] O. dyr. T. Rydzyk CSsR: Zakaz Marszu Niepodległości to pogarda dla patriotów

Kiedy usłyszałem informację o tym, że prezydent Warszawy zakazała Marszu Niepodległości, poczułem się tak, jakby naród dostał nóż w plecy. To jest jakaś pogarda dla patriotów, pogarda też dla tych młodych ludzi – powiedział o. dyr. Tadeusz Rydzyk CSsR.

Dyrektor Radia Maryja odniósł się do zakazu zorganizowania Marszu Niepodległości w Warszawie wystosowanym przez Hannę Gronkiewicz-Waltz. O. Tadeusz Rydzyk CSsR, wskazał, że „to jest zaskakujące. Powiedziałbym delikatnie, że jest to brzydkie”.

Poczułem się tak, jakby naród dostał nóż w plecy. W takie święto, 100 lat od odzyskania niepodległości i nóż w plecy. To jest jakaś pogarda dla patriotów, pogarda też dla tych młodych ludzi, którzy są nadzieją, są patriotyczni, którzy kochają Polskę. Zamiast pomóc tej młodzieży, nawet jeżeli ktoś się z nimi nie zgadza, to rozmawiać na argumenty – argument prawdy, poszanowania drugiego człowieka, naszej historii, miłości, a nie w ten sposób. Dla mnie to jest niewyobrażalne – zaznaczył dyrektor Radia Maryja.

„Zaraz mi się skojarzyły zabory. Kto tu chce zawładnąć nami? Zaborcy tak postępowali. Dlatego powiem: bądźmy mądrzy, odważni, ale rozważni i dalekomyślni. Nie na pięć minut, nie na dzień, rok. Bądźmy dalekomyślni w prawdzie i szacunku do drugiego człowieka i damy radę” – mówił.

Nie dajmy się też sprowokować, bo widać, że są przeróżne prowokacje. Cały czas chcą nas zniszczyć. W tej chwili kojarzy mi się czas komunizmu. Jak coś się budziło w Polsce, to zaraz było to niszczone. Ile było takich oddolnych rewolucji w czasie komunizmu? Zawsze to niszczyli. Teraz nie należy wykluczać działań z zewnątrz z różnych stron globu, ale i wewnątrz. Jest to brak sumienia, patrzenie na koniec własnego nosa, na własne ego i pycha, a to jest w sumie głupota. To jest nóż w plecy i pogarda. Ale ja to błogosławię i mówię: Panie Jezu Ty się tym zajmij, bo ja nie dam rady, a Ty jesteś mocniejszy. A ja chcę być z Tobą. Alleluja i do przodu! – zakończył o. Tadeusz Rydzyk CSsR.

RIRM

drukuj