fot. prezydent.pl

Prezydent zaprasza na Biało-Czerwony Marsz 100-lecia Odzyskania Niepodległości

Prezydent Andrzej Duda zaprasza wszystkich, aby 11 listopada przyszli na Biało-Czerwony Marsz 100-lecia Odzyskania Niepodległość, który odbędzie się w stolicy. „Bądźmy razem! Pokażmy, że Polska jest jedna, radosna i wspólna” – zaapelował prezydent.

„>>Biało-Czerwony Marsz 100-lecia Odzyskania Niepodległości<< to uroczystość państwowa organizowana przez władze Rzeczypospolitej. Zaproszeni są Wszyscy. Przyjdźmy tylko z biało-czerwonymi flagami! Bądźmy razem! Pokażmy, że Polska jest jedna, radosna i wspólna! #PL100” – napisał Andrzej Duda na Twitterze.

Rzecznik prezydenta Błażej Spychalski poinformował PAP, że Marsz rozpocznie się w niedzielę o godz. 15.00 i przejdzie trasą, którą miał przejść Marsz Niepodległości.

Decyzja o organizacji marszu zapadła podczas środowego spotkania prezydenta Andrzeja Dudy z premierem Mateuszem Morawieckim. Marsz ma mieć charakter uroczystości państwowej; jego organizacją zajmie się rząd.

Wcześniej w środę prezydent zaprosił szefa rządu na konsultacje w związku z decyzją prezydent stolicy Hanny Gronkiewicz-Waltz o zakazie organizacji w niedzielę 11 listopada Marszu Niepodległości.

PAP/RIRM

drukuj