Zbliża się 24. rocznica Radia Maryja

Już w najbliższą sobotę do Grodu Kopernika przybędą sympatycy Radia Maryja z całego świata. Będą oni dziękować za 24 lata istnienia katolickiej stacji. Jak co roku podczas radosnego świętowania nie zabraknie wspólnej modlitwy, śpiewów oraz tańców.

Radio Maryja będzie świętowało swoje 24. urodziny, na które w sposób szczególny zaprasza dyrektor i założyciel katolickiej rozgłośni o. dr Tadeusz Rydzyk CSsR.

– Kochani, zapraszamy serdecznie na piękne świętowanie tych urodzin w Toruniu – w pierwszą sobotę grudnia (05.12), w Hali Widowiskowo-Sportowej przy ulicy Bema. Godz. 12.30 – różaniec, 13.00 – koncert ks. bp. Antoniego Długosza, 13.30 – Zespół Pieśni i Tańca „Śląsk” im. Stanisława Hadyny, ze śpiewami i pięknymi tańcami. O godz. 15.00 – koronka do Bożego Miłosierdzia i słowo Jana Pawła II wypowiedziane ustami artystów scen polskich, godz. 16.00 – uroczysta Msza św. pod przewodnictwem sekretarza Ojca Świętego Jana Pawła II i Benedykta XVI ks. abp. metropolity lwowskiego Mieczysława Mokrzyckiego – przypomniał Dyrektor Radia Maryja.

Tadeusz Rydzyk CSsR zaapelował do wiernych o modlitwę w intencji dobrych, mądrych i świętych powołań kapłańskich i zakonnych.

– Postanowienia te – prezent urodzinowy Rodziny Radia Maryja – prosimy wypisać na kartkach: o powołania do jakiego seminarium, zgromadzenia czy zakonu będziesz się modlił. Przesyłamy je na adres Radia Maryja: 87-100 Toruń, ul. Żwirki i Wigury 80, z dopiskiem na kopercie: „Powołanie”wezwał o. Tadeusz Rydzyk CSsR.

Podczas sobotnich uroczystości będzie możliwość skorzystania z tanich posiłków, wypicia kawy i herbaty, a także nabycia wartościowych książek.


TV Trwam News/RIRM

drukuj