fot. Tomasz Strąg

Prokuratura wszczęła postępowanie ws. obrazy uczuć religijnych podczas lewackiej manifestacji przed Radiem Maryja

Prokuratura Okręgowa w Gdańsku wszczęła postępowanie ws. obrazy uczuć religijnych podczas manifestacji, do której doszło 3 maja przed Radiem Maryja. Lewacka prowokacja odbyła się pod hasłem: „Na drugi koniec Tęczy z Ojcem Tadeuszem. Chryja 2”. Demonstracje zorganizowały środowiska feministyczne.

Podczas zgromadzenia doszło do zniewagi symboli religijnych i obrazy kapłanów. Szczególne szykany zostały skierowane pod adresem dyrektor Radia Maryja o. Tadeusza Rydzyka CSsR.

Zawiadomienie do prokuratury złożyła poseł PiS Anna Sobecka. Jak wskazała, szybka odpowiedz prokuratury świadczy o wysokiej randze sprawy.

To świadczy o poważnym potraktowaniu sprawy i przywróceniu martwego do tej pory art. 196 Kodeksu postępowania karnego, który mówi o znieważeniu i obrażaniu uczuć religijnych innych osób. Pod Radiem Maryja 3 maja 2019 r. wielokrotnie znieważono o. dr. Tadeusza Rydzyka z powodu jego przynależności wyznaniowej wynikającej z kapłaństwa. Wielokrotnie też nawoływano do nienawiści na tle wyznaniowym – powiedziała Anna Sobecka.

Feministki, środowiska lewackie i LGBT przeprowadziły hupcę przed siedzibą Radia Maryja już dwa razy. Majowa demonstracja zgromadziła zaledwie kilka osób.

Jednym z inicjatorów bluźnierczej manifestacji był Toruński Strajk Kobiet.

RIRM

drukuj
Tagi: , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl