fot. twitter.com/pisorgpl

Rząd przyjął projekt zerowego podatku PIT dla pracowników do 26 roku życia

Rząd na dzisiejszym posiedzeniu przyjął między innymi projekt dotyczący wprowadzenia zerowego podatku PIT dla pracowników do 26 roku życia. Propozycja stanowi jeden z elementów tzw. nowej piątki PiS. Projekt zakłada, że z podatku będą zwolnione przychody nieprzekraczające 85,5 tys. zł.

Po posiedzeniu rządu, na którym przyjęto przepisy, premier Mateusz Morawiecki udał się na spotkanie z młodymi dotyczące programu #BezPITdlaMłodych.

W jego trakcie szef rządu podkreślał, że rządzący poprzez wprowadzenie zerowego PIT-u dla osób do 26 roku życia, chcą wyjść naprzeciw osobom, które wkraczają na rynek pracy tak, aby ich obciążenie było jak najmniejsze.

– Musimy dbać o to, żeby w każdym możliwym aspekcie życia społecznego, gospodarczego, publicznego – edukacja, kultura – młodzi ludzie czuli, że mają dobre, poprawiające się perspektywy rozwoju osobistego i wejścia w życie zawodowe, realizacji karier zawodowych w życiu gospodarczym. Temu służy pewnego rodzaju logika finansowo-fiskalno-rozwojowo-biznesowo-gospodarczo-społeczna, czyli logika działań, które mają doprowadzić do tego, że będzie większa skłonność was, ludzi młodych, do tego, żeby tu pozostać, nabierać pierwsze doświadczenia w firmach lub samemu wykuwać tę rzeczywistość gospodarczą – wskazywał Mateusz Morawiecki.

Przepisy wprowadzające zerowy podatek PIT dla pracowników do 26 roku życia, jakie przyjął dziś rząd, mają wejść w życie od 1 sierpnia tego roku.

W tym roku kwota przychodów zwolnionych z PIT będzie wynosić 35 tys. 600 zł. Od 2020 r zwolnieniu podlegać będą przychody nieprzekraczające 85,5 tys. zł.

RIRM

drukuj