fot. twitter.com/AndrzejDuda2020

Przedstawiciele sztabu wyborczego A. Dudy: Prywatna służba zdrowia zawiodła w czasie epidemii

Prywatna służba zdrowia zawiodła w czasie epidemii. Cały ciężar walki z koronawirusem spadł na publiczne placówki – podkreślił sztab wyborczy prezydenta Andrzeja Dudy. W tym kontekście sztabowcy urzędującego prezydenta domagają się jasnej deklaracji od kandydatów opozycji, czy zgadzają się na komercjalizację służby zdrowia.

– Docierają informacje, że prywatna służba zdrowia zawiodła. Cały ciężar walki z epidemią oparty jest na publicznej służbie zdrowia, o którą dbaliśmy, dbamy i będziemy dbali. To publiczna służba zdrowia, państwowe szpitale, których organami założycielskimi są samorządy – ale nie tylko – przyjęła na siebie cały ciężar walki z epidemią. Tej walki, z którą radzimy sobie coraz lepiej – powiedział wicemarszałek Senatu Stanisław Karczewski.

– Dzisiaj z tego miejsca apelujemy do wszystkich kandydatów w wyborach prezydenckich, żeby jasno odpowiedzieli wyborcom, czy zgadzają się na prywatyzację szpitali, czy zgadzają się na komercjalizację służby zdrowia – oznajmił Adam Bielan, rzecznik sztabu prezydenta Andrzeja Dudy.

TV Trwam News

drukuj