fot. PAP/Tomasz Gzell

W. Kosiniak-Kamysz: Rządzący dążą do utrwalenia władzy za wszelką cenę

Rządzący dążąc do wyborów, chcą utrwalenia swojej władzy za wszelką cenę i nie zwracają uwagi na bezpieczeństwo obywateli – podkreślił dzisiejszym wystąpieniu programowym „Plan dla Polski” kandydat PSL na prezydenta Władysław Kosiniak-Kamysz.

Władysław Kosiniak-Kamysz w wystąpieniu na Facebooku, zaznaczył, że wyciągnięta w sprawie wyborów ręka do porozumienia „została po raz kolejny odrzucona”.

„Władza pokazała po raz kolejny swoją prawdziwą twarz. Że nie liczy się współpraca i porozumienie, nie liczy się szukanie wspólnych mianowników tylko dążenie do partyjnego celu za wszelką cenę. Mogą wszystko poświęcić, pomyślność i bezpieczeństwo, zdrowie i życie, prace i firmy po to tylko, żeby utrwalać swoją władzę” – oświadczył prezes PSL.

Jak dodał, właśnie utrwaleniu władzy służy przyjęcie „ustawy pocztowej”, przesądzającej o głosowaniu korespondencyjnym.

Prezes PSL powtórzył, że zrobi wszystko, aby przesunąć termin wyborów prezydenckich.

„Jeżeli jednak by do nich doszło, ja walkowerem Polski nie oddam, będę walczył do końca” – zadeklarował.

Przekonywał, że będzie „szukał tych miejsc, które będą prowadzić do budowy wspólnego mianownika”.

„To jest rola prezydenta Rzeczypospolitej, z której niestety Andrzej Duda się nie wywiązał” – ocenił.

Władysław Kosiniak-Kamysz przedstawił też zasadnicze elementy „Planu dla Polski”, który obejmuje kwestie zdrowia, gospodarki, pracy i płacy. Mówił też o kwestiach ustrojowych.

Przekonywał, że w okresie epidemii koronawirusa „egzamin zdali bohaterowie” – pracownicy służby zdrowia, pracownicy sklepów, kierowcy.

„Jeszcze raz w naszej historii udowadniamy – obywatele zdają egzamin, ale instytucje państwa zawiodły, władza i rząd zawiódł obywateli” – oświadczył prezes PSL.

Jak dodał, wbrew propagandzie rządowej, w myśl której nikt nie jest zwarty, silny i gotowy do walki z koronawirusem tak jak Polska, „silni to oni są w gębie, powtarzając swoje frazesy”.

„Gotowy to może był pan prezydent poskakać na tik-toku, ale nie zjednoczyć społeczeństwo, nie stanąć na czele nas wszystkich, nie przeprowadzić Polskę przez koronawirusa. Kompletnie był do tego nieprzygotowany” – podkreślił Kosiniak-Kamysz.

PAP

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl