fot. Adam Guz/KPRM

Od 4 maja odmrażanie sportu. Rząd podjął decyzję o powrocie do gry ekstraklasy piłkarskiej i żużlowej

Rząd przedstawił plan znoszenia obostrzeń w sporcie. Powróci m.in. ekstraklasa piłkarska i żużlowa.

Premier Mateusz Morawiecki przekazał, że pierwszym etapem odmrażania sportu było udostępnienie parków i lasów m.in. dla indywidualnych treningów.

W drugim etapie – od 4 maja – nastąpi udostępnienie boisk i miejsc uprawiania sportu na otwartej przestrzeni. Mają być one dostępne dla maksymalnie sześciu osób.

Dalsze znoszenie obostrzeń sportowych nastąpi odpowiednio w trzecim i czwartym etapie – wskazywał premier.

– W trzecim etapie zostaną otwarte sale szkolne, hale sportowe – czyli obiekty zamknięte, ale z maksymalnie 6-osobowym składem osób grających, uprawiających daną dyscyplinę sportową i przy przestrzeganiu rygorów bezpieczeństwa. (…) Czwarty etap obejmie te obiekty, które jednocześnie też kojarzą się z większą bliskością osób, które ze sobą współpracują lub rywalizują w sporcie, jak różnego rodzaju siłownie, sale fitness, także baseny, sport, rekreacja i kręgielnie czy inne tego typu miejsca uprawiania sportu – oznajmił Mateusz Morawiecki.

Szef rządu zastrzegł, że decyzje o przejściu do kolejnych etapów – trzeciego i czwartego – będą uzależnione od liczby zachorowań na koronawirusa, ale także od liczby dostępnych łóżek w szpitalach jednoimiennych i na oddziałach zakaźnych.

Mateusz Morawiecki poinformował też, że podjął decyzję o powrocie do rozgrywek ligowych ekstraklasy piłkarskiej i żużlowej. Pierwszy mecz ekstraklasy nastąpi być może pod koniec maja.

RIRM

drukuj
Tagi: , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl